Apteka na Mossora w Brzegu wycofuje się z nocnego dyżuru

0
Apteka na Mossora
Apteka na Mossora

Epidemia koronowirusa powoduje zmiany w funkcjonowaniu apteki przy ul. Mossora w Brzegu. Apteka na Mossora do dzisiaj pracowała w trybie całodobowym, ale od 1 kwietnia nie będzie pełniony dyżur nocny. Farmaceuci apelują o rozsądne gospodarowanie lekami.

Od jutra (1.04) apteka przy ul. Mossora zaprzestaje działania całodobowo.

Apteka będzie czynna od poniedziałku do niedzieli od 8 do 20, ale po ustaniu nadzwyczajnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa, punkt ma wrócić do całodobowego świadczenia usług.

Ważne informacje o koronawirusie

Z oficjalnego pisma, które dotarło do Starostwa Powiatowego w Brzegu wynika, że głównym powodem zmian w funkcjonowaniu punktu  na ul. Mossora są pandemia koronawirusa oraz braki kadrowe.

Apteka na Mossora zmienia godziny otwarcia

„Zgodnie z art.92 ustawy Prawo farmaceutyczne, w godzinach czynności apteki musi być obecny magister farmacji. Ilość magistrów farmacji zatrudnionych w aptece sprawia, że nie sa oni w stanie zapewnić wymaganej obsady przez 24 godziny na dobę bez pomocy farmaceutów zatrudnianych na podstawie umów zlecenie” – czytamy w uzasadnieniu.

Apteka na ul. Mossora była jedyną apteką w Brzegu, działająca całodobowo.

Dodajmy, że część aptek w powiecie brzeskim również zmienia godziny otwarcia. Sytuacja jest dynamiczna, a więc warto zapoznać się z informacjami wywieszanymi na wejściach do tych placówek.