Gmina Grodków wspiera szkoły i ich uczniów

0

W środę 1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”. Program pozwala na zakup przez samorządy komputerów i tabletów dla szkół i jest finansowany ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska. W całym kraju przeznaczono na ten cel około 186 milionów zł. Do Gminy Grodków trafiło 70 tysięcy zł, za które zakupiono 35 laptopów dla nauczycieli i uczniów grodkowskich szkół podstawowych.


Skorzystaliśmy z tego grantu i pozyskaliśmy 70 tysięcy zł, które pozwoliły nam na zakup 35 komputerów  o wartości około 2 tys. zł każdy. Dodatkowo zostaną one wyposażone w routery, które umożliwią dostęp do internetu. Laptopy zostały po równo rozdysponowane do szkół podstawowych w naszej gminie. Część uczniów ma problem z dostępem do zdalnej nauki. Gmina Grodków jest bardzo obszerna, obejmuje 35 miejscowości, a dyrektorzy szkół najlepiej wiedzą, do których uczniów powinny trafić te komputery i gdzie będą najbardziej przydatne w nauce – wyjaśnia wiceburmistrz Grodkowa, Waldemar Wójcicki.

Na terenie gminy Grodków funkcjonuje siedem szkół podstawowych. Placówki oświatowe znajdują się w Grodkowie (PSP 1 i PSP3), Kopicach, Kolnicy, Lipowej, Gnojnej i Jędrzejowie. Do każdej z nich trafi po pięć komputerów dla najbardziej potrzebujących uczniów.