Częściowe wyniki pracowników brzeskiego SOR-u są ujemne [AKTUALIZACJA]

0

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze dzisiaj Szpitalny Oddział Ratunkowy w Brzegu może zostać otwarty. Częściowe wyniki na obecność koronawirusa u kadry medycznej są ujemne – informuje dyrektor BCM Kamil Dybizbański.


Przypomnijmy, że brzeski SOR został zamknięty w sobotę (18.05) po wykryciu koronawirusa u jednego z lekarzy. Pozostała kadra medyczna licząca ok. 20 osób została przebadana i oczekuje na wynik.

– Na razie nie mamy wszystkich wyników, ale częściowe, które już otrzymaliśmy są ujemne. Tak naprawdę brakujące wyniki mogą przyjść w każdej chwili. Jeśli one również będą ujemne, to od razu SOR zostanie otwarty – mówi nam Kamil Dybizbański, dyrektor szpitala w Brzegu.

AKTUALIZACJA
Starostwo na swoim profilu społecznościowym potwierdziło, że Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie funkcjonował. Poniżej pełen komunikat

„Część personelu medycznego jest gotowa nieść pomoc, dlatego pół godziny temu SOR ponownie zaczął przyjmować pacjentów. Jak informuje dyrekcja BCM-u, znane są już wyniki badań laboratoryjnych połowy załogi oddziału ratunkowego. Kilkanaście osób nie jest zakażonych wirusem SARS-CoV-2 i może wrócić do pracy. Wciąż czekamy na wyniki badań pozostałych pracowników SOR-u. Poznamy je dzisiaj”.


Lekarz ze szpitala w Brzegu zakażony koronawirusem