Samorządowcy z gminy Lewin Brzeski wsparli Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu

0
fot. materiały prasowe

1500 sztuk rękawiczek winylowych i 730 maseczek ochronnych, trafiło do opolskiego szpitala dzięki inicjatywie samorządowców z gminy Lewin Brzeski. Burmistrz, radni i sołtysi poszczególnych miejscowości przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na zakup niezbędnej odzieży ochronnej dla medyków.


– „W czasie aktualnego stanu kryzysowego związanego z koronowirusem brakuje maseczek i rękawiczek ochronnych. W związku z tym burmistrz Lewina Brzeskiego wraz z sołtysami i radnymi postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy na zakup niezbędnych materiałów ochronnych dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Za zebrane środki udało się zakupić 1500 szt. rękawiczek winylowych i 730 szt. maseczek ochronnych, które zostały przekazane szpitalowi. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten szczytny cel” – informują organizatorzy akcji.

Dodajmy, że z inicjatywą pomocy dla medyków z opolskiego szpitala wyszła sołtys i radni sołectwa w Przeczy. W ciągu kilku dni udało się zebrać ponad 4,5 tys. złotych, co wystarczyło na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej.