Damian Wolak z Panoramy Powiatu w finale ogólnopolskiego konkursu Grand Press Photo. To wielkie wyróżnienie, ale jest szansa na więcej!

0
Grand Press Foto

Damian Wolak z Panoramy Powiatu w finale ogólnopolskiego konkursu Grand Press Photo. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs dla fotografów zajmujących się zdjęciami reportażowymi. Już samo dojście do ścisłego finału jest wielkim wyróżnieniem, ale jest apetyt na więcej.

Zdjęcie naszego redakcyjnego kolegi, znalazło się wśród pięciu fotografii nominowanych w kategorii Zdjęcia pojedyncze – Ludzie. Jego bohaterami są mieszkańcy Kobieli, miejscowości pod Grodkowem, głosujący przeciwko budowie fermy bydła.

Damian Wolak, Brzeg24.pl, „Panorama Powiatu”
Mieszkańcy opolskiego głosują przeciw fermie bydła.
25 czerwca 2019

W tym roku po raz pierwszy mogą głosować widzowie – autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma Nagrodę Internautów, której partnerem jest Onet. W tym celu wystarczy kliknąć poniższy przycisk i wybrać zdjęcie.

– Zachęcam do głosowania na osobną kategorię „Nagrodę Internautów w konkursie Grand Press Photo 2020”, nie koniecznie na moją fotografię, bo jeszcze raz powtórzę jest wiele świetnych zdjęć prasowych – powiedział Damian Wolak

Jesteśmy dumni, że zdjęcie Damiana Wolaka znalazło się w tak zacnym gronie i oczywiście dopingujemy mocno, żeby weszło do pierwszej trójki i zdobyło wyróżnione miejsce.

– Nie oczekiwałem wiele, na konkurs wysłałem łącznie 5 zdjęć, tyle ile można było w regulaminie podanym przez organizatora. Nie będę ukrywał, że gdy odczytałem maila z wiadomością o nominacji, to byłem szczęśliwy. Dziś poznaliśmy wszystkich nominowanych, jest wiele świetnych ujęć. Moja fotografia przedstawia mieszkańców Gminy Grodków, której również jestem mieszkańcem. Fotografia przedstawia mieszkańców Kobieli, którzy podczas jednego ze spotkań wiejskich głosowali przeciw fermie bydła. Wśród wszystkich nominowanych zdjęć jest wiele świetnych fotografii prasowej z naszego kraju, jak również z zagranicy. Zachęcam do oglądnięcia całej galerii z nominowanymi fotografiami – skomentował nominację Damian Wolak

Wszystkie prace fotografików zaklasyfikowane do finału, trafią do pokonkursowego albumu oraz wejdą w skład wystawy, która po zakończeniu konkursu „ruszy w Polskę”.

Damian Wolak z Panoramy Powiatu w finale

W tegorocznej edycji GPP jury obradowało nad 5 273 zdjęciami poprawnie zgłoszonymi do konkursu. Przewodniczącym jury jest Pieter Ten Hoopen – zwycięzca World Press Photo Story of the Year 2019.

Damian Wolak, fotoreporter, fotograf, dziennikarz, retuszer

Damian Wolak

Rocznik 1989. absolwent grodkowskiego ogólniaka, Uniwersytetu Opolskiego, na kierunku historia, archiwistyka i bibliotekoznawstwo z historią śląska. Fotografią interesuje się od 2008 r. z przerwą na okres studiów. Kilkukrotny laureat konkursu „Grodków moje miasto” OKIR w Grodkowie, Aneks Twórczości Artystycznej w Namysłowie, „Zabytkowa architektura wsi opolskiej” Muzeum Wsi Opolskiej. Uczestnik grodkowskiego „Klubu Fotograficznego”.

Miłośnik fotografii w odcieniach czarno-bieli, zdjęć Petera Linderberga, Piotra Wernera, wydawnictwa Magnum i przede wszystkim dobrej fotografii. Poza zdjęciami miłośnik dobrego filmu i muzyki lat minionych.

Reporter, fotograf tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu brzeg24.pl, od ponad dekady współpracujący z klubem UKS Olimp Grodków. Uczestnik wielu wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych na terenie powiatu brzeskiego.