Internetowe Drzwi Otwarte w „Budowlance”

0

Co roku, w czasie rekrutacji szkoły podstawowe i średnie organizują akcje drzwi otwartych. Ma ona na celu lepsze poznanie placówki, nauczycieli i warunków nauczania dla przyszłych uczniów. W tym roku, Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu zorganizuje, pn. „Drzwi Otwarte”, mimo że placówki edukacyjne z powodu koronawirusa są zamknięte. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się online.


Serdecznie zapraszamy kandydatów do klas pierwszych i ich rodziców na spotkania online z nauczycielami i uczniami naszej szkoły. – informują przedstawiciele szkoły w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Drzwi Otwarte w brzeskiej „Budowlance” odbędą się w dn. 18-22 maja. W tym terminie będzie można uzyskać wszelkie informacje na temat placówki, porozmawiać z nauczycielami, pedagogiem, doradcą zawodowym, komisją rekrutacyjną i poczuć atmosferę szkoły.

Każdy dzień rozpoczynamy o godzinie 9:00 na profilu społecznościowym FB/ BudowlankaBrzeg. Od godziny 12.00 -15:00 nauczyciele z poszczególnych kierunków będą dostępni pod telefonem oraz na profilach społecznościowych naszej szkoły. – czytamy w komunikacie ZSB w Brzegu.

Zgodnie z harmonogramem, 18. maja dyżurować będą nauczyciele kierunku technik pojazdów samochodowych, 19. maja – szkoły branżowej, 20. maja – technik renowacji i elementów architektury, 21. maja – technik logistyk, a 22. maja – technik budownictwa.

Dodatkowo, w godzinach popołudniowych uczniowie oraz absolwenci szkoły dzielić się będą swoimi doświadczeniami, informacjami, które będą pomocne przy wyborze szkoły. Przyszli uczniowie zobaczą też online pracownie i budynek ZSB. Nie zabraknie też kilku faktów związanych z życiem społeczności szkolnej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak: wygląda nauczanie w ZSB im. Ks. Jerzego II Piasta w Brzegu, jakie przedmioty będą na kierunkach, jak będzie przebiegać proces rekrutacji, jak połączyć pracę z nauką (szkoła branżowa), wyjechać na Erasmusa+, jak wyglądają nasze pracownie, spotkaj się z nami online przez: Facebook: BudowlankaBrzeg, Messengera szkoły: BudowlankaBrzeg, Instagram: zsbwbrzegu, zadzwoń: 77 416 25 07 /w. 106 lub napisz: zsbbrzeg@o2.pl. Zapraszamy – kierunek „Kamienna” – czytamy w komunikacie ZSB w Brzegu.