Artyści i przedsiębiorcy z regionu połączyli siły. Produkują przyłbice i maseczki ochronne

0
fot. SafetyFace / materiały prasowe

Ogłoszony przez polski rząd stan epidemii mocno ograniczył prowadzenie działalności gospodarczych i artystycznych, jednak właściciele firm oraz artyści z powiatu brzeskiego znaleźli na to skuteczną odpowiedź. Skoro nie mogli pracować w swoich naturalnych branżach, to postanowili otworzyć zakład i produkować profesjonalne przyłbice.


– Artystów i przedsiębiorców z powiatu brzeskiego połączył ten sam cel – aktywowanie ludzi do walki z pandemią, która odebrała im pracę i możliwość zarabiania. Włączyliśmy się do wspólnej walki z COVID-19 poprzez dostarczanie wysokiej jakości, ultralekkich przyłbic ochronnych zaprojektowanych przez inżynierów w oparciu o wymagania lekarzy i ratowników. Jednocześnie robimy wszystko, aby pomagać tym, którzy tego potrzebują. Przekazujemy nieodpłatnie nasze produkty szpitalom i instytucją, które zgłaszają swoje zapotrzebowanie. Znajdujemy sponsorów, którzy fundują przyłbice, umieszczamy na nich ich logo i dostarczamy szpitalom, służbą oraz instytucjom i fundacjom. Nie zatrudniamy ludzi, którzy chcą sobie dorobić na pandemii. U nas pracują tylko ci, którym pandemia zabrała środki do życia – mówi Alicja Paziuk, koordynatorka projektu SafetyFace.

Muzycy, tancerze, aktorzy teatralni, choreografowie, kostiumografowie oraz wokaliści przy wparciu przedsiębiorców z regionu wynajęli halę w Skarbimierzu-Osiedle. Zakupili niezbędne maszyny, narzędzia oraz materiały do produkcji sprzętu ochrony osobistej. W ten sposób pomagają wszystkim, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Sprzęt przekazują nieodpłatnie, np. dla lekarzy i osób bezdomnych.

– Nasze produkty są wyjątkowe, mogą zostać spersonalizowane logotypem danej firmy lub organizacji. Spełniają normy ochrony twarzy i oczu. Działamy także charytatywnie. Przekazaliśmy już dwukrotnie maseczki i przyłbice dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Tydzień temu maseczki i przyłbice trafiły również do Koła Brzeskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Pępicach. W następnej kolejności musimy dostarczyć przyłbice dla szpitali w Kłodzku, Rybniku, Opolu oraz brzeskim i opolskim służbom – informuje Alicja Paziuk.

Warto dodać, że artystów mocno wspierają: Polskie Przedsiębiorstwo Fotowoltaiczne z Opola, Visual House Paweł Szewczuk, Ośrodek Szkolenia Operatorów Maszyn Roboczych ,,SOMAR’’, Pizzeria AVOCADO Marek Podgajny z Brzegu oraz Studio Circle Kamil Szpajcher.
Inicjatorem akcji wsparcia potrzebujących ze od strony artystów jest Grzegorz Bukowski, związany z Teatrem Piosenki im. Romana Kołakowskiego. W projekcie uczestniczą także: muzyk Maciej Krzewski, choreograf Angelika Skowronek, kostiumograf Irena Bednarek, stylistka Marta Hofman oraz wielu innych. Ekipa inicjatywy powiększa się na bieżąco!

Każdy, kto chciałby wesprzeć inicjatywę SafetyFace, potrzebuje pomocy lub chciałby rozpocząć pracę przy produkcji maseczek i przyłbic ochronnych, może kontaktować się z ekipą mailowo: pomagamy@safetyface.pl, telefonicznie 729-658-890 lub poprzez stronę internetową www.safetyface.pl.