W Lipowej powstanie nowa sala gimnastyczna przy szkole 

0

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipowej (gm. Grodków) doczeka się niebawem nowej hali sportowej. Obiekt będzie podobny do tego, który powstał niecałe dwa lata temu przy szkole w Kolnicy. Budowa zakończy się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.


Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, budujemy hale sportowe przy szkołach. Budowa sali w Lipowej opóźniła się z przyczyn od nas niezależnych – musieliśmy powtórzyć przetarg. Nie chcę składać deklaracji odnośnie oddania jej do użytku po wakacjach. Wykonawca ma termin budowy do końca roku i jest to najbardziej bezpieczny termin – wyjaśnia burmistrz Grodkowa, Marek Antoniewicz.

Wykonawcą zadania jest przedsiębiorstwo „DOMUS” Kazimierz Sewioło, które wybudowało także obiekt w Kolnicy. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1.263.860,24 zł. Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej o wymiarach 12 x 24 m i wysokości 7,29 m wraz z zapleczem socjalnym i szatniami. Konstrukcja będzie posiadała kształt półbeczki i będzie wykonana ze stali, a ściany i zaplecze – z płyt warstwowych. Dach będzie posiadał podwójną membranę. Powierzchnia użytkowa sali wyniesie 355,95 m2, a kubatura 1991,60 m3.

Nowa hala sportowa z pewnością pozwoli uczniom z PSP Lipowa na rozwój umiejętności sportowo-ruchowych, np. w trakcie zajęć z wychowania fizycznego. Obiekt będzie spełniał wszelkie normy i będzie idealnie przystosowany do działalności szkoły i młodych sportowców.

Nowa sala gimnastyczna przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kolnicy