Brzeskie Centrum Medyczne otrzymało paletę profesjonalnych środków dezynfekujących. Symbolicznego przekazania w imieniu darczyńcy dokonał poseł Paweł Kukiz

0
Paweł kukiz

Na placu przed blokiem operacyjnym Brzeskiego Centrum Medycznego odbyło się dzisiaj przekazanie daru od warszawskiej firmy BKF z Warszawy. Brzescy medycy otrzymali paletę specjalistycznych środków do dezynfekcji.

Firmę BKF reprezentował Wojciech Krzemieniewski, którego firma wspiera szpitale w całej Polsce. Mówimy tu nie tylko o darach, ale także kompleksowym wyposażeniu w rozmaite środki dezynfekcyjne oraz szkolenia. Pan Wojciech jest zaangażowany w takie akcje bardzo osobiście.  

– W dobie tak dynamicznego wzrostu zachorowań na covid-19, bez realnej możliwości profilaktyki medycznej, jedynym sposobem walki z koronawirusem jest zabezpieczenie poprzez dezynfekcje otoczenia, w którym żyjemy. Covid-19 jest chorobą śmiertelną, mój wieloletni przyjaciel przegrał walkę z nią, i to był bodziec, aby nasza firma przekazała kilkadziesiąt palet profesjonalnych środków odkażających dla szpitali w całej Polsce, ponieważ tam toczy się bój o nasze życie – powiedział ofiarodawca Wojciech Krzemieniewski.

Symbolicznego przekazania daru dokonał poseł Paweł Kukiz, który w krótkim wystąpieniu podkreślił, że jest to wspólna akcja BKF z Warszawy, Pauliny Kosiniak-Kamysz (żony prezesa PSL, kandydyjącego na prezydenta) oraz jego samego. Podkreślił, że jest to akcja całkowicie bez tła politycznego, bo jako poseł i mieszkaniec naszego regionu jest bardzo mocno zaangażowany we wspieranie Brzeskiego Centrum Medycznego oraz inne podobne akcje.

Paweł Grabowski Wojciech Krzemieniewski

Obecny na dzisiejszym wydarzeniu Paweł Grabowski przypomniał o swojej inicjatywie z zeszłego roku, w której apelował do ówczesnych kandydatów na posłów – Moniki Jurek i Wojciecha Komarzyńskiego – o wzniesienie się ponad podziały i wspólną akcję dla ratowania brzeskiego szpitala. Jak mówi, jest to kontynuacja tego co wtedy zapoczątkował i każdy dar i każda akcja wspierająca BCM jest na wagę złota.

Cieszę się niezmiernie, że udało mi się przekonać Pana Wojciecha do przekazania palety płynu dezynfekcyjnego dla naszego brzeskiego szpitala. Pamiętam skąd pochodzę, i mimo, że obecnie mieszkam i pracuję w Warszawie, to nie zapominam o zobowiązaniach wobec mojego rodzinnego miasta. Z tym wirusem nie ma żartów, dlatego przy okazji proszę wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i dbanie o higienę rąk oraz naszego otoczenia! – podsumował dzisiejsze wydarzenie Paweł Grabowski.