We wrześniu uczniowie wrócą do szkół. Ministerstwo dementuje dotychczasowe doniesienia o przedłużeniu nauczania zdalnego

0
edukacja

MEN opublikowało specjalny komunikat, w którym dementuje pojawiające się od jakiegoś czasu w przestrzeni publicznej doniesienia, jakoby we wrześniu miała być kontynuowana nauka zdalna. Ministerstwo podkreśla, że trwają przygotowania, żeby we wrześniu dzieci i młodzież wrócili do normalnej nauki w swoich szkołach.

– Obecnie szkoły pracują w trybie kształcenia na odległość. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie – czytamy w komunikacie.

Ministerstwo zwróciło się także z apelem, aby nie siać niepokoju i niepotrzebnie nie stresować uczniów, nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych. Wszystko jest na najlepszej drodze, aby rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu, zapoczątkowało naukę stacjonarną w szkołach.
Przy okazji poinformowano o rozwijaniu platformy e-podrecznik oraz innych pracach modernizujących nowoczesne narzędzia do nauki.

– Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie są w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach. Jednocześnie pracujemy nad udoskonaleniem narzędzi on-line do nauki zdalnej, tak aby nauczyciele i dyrektorzy mogli korzystać z tych rozwiązań – tak jak dotychczas, jako uzupełnienie swoich metod pracy. Rozwijamy platformę edukacyjną epodreczniki.pl, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Wprowadzamy nowe funkcjonalności, tak aby dostosować to narzędzie do potrzeb szkół – dodaje MEN.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej