Weekend Food Trucków w Lewinie Brzeskim

0

Rok temu, a dokładnie 3. i 4. Sierpnia 2019, na Rynku Miejskim w Lewinie Brzeskim odbył się pierwszy zlot food trucków. Jeżdżące restauracje – bo tak w skrócie opisać można food trucki – odwiedzą miasto i w tym roku. Weekend z jedzeniem z całego świata zaplanowano na sobotę i niedzielę (11-12.07.2020).

Jedzenie z food trucków stało się w ostatnich czasach niezwykle modne. Pierwotnie jednak, potrawy serwowane z samochodowych mini restauracji cechowało się tym, że miało zostać podane bardzo szybko i być przede wszystkim tanie. Dawniej traktowane było jak typowe jedzenie uliczne, niezbyt wysokiej jakości. Obecnie jednak food trucki przeżywają prawdziwy renesans i w całym kraju odbywają się różnego rodzaje zloty tego typu mobilnych restauracji.

Food truckowe biznesy prowadzą zazwyczaj zapaleńcy sztuki kulinarnej. Zamieniają swoje furgonetki, busy na kuchnie i serwują różnego potrawy na wynos. Osoby, które prowadzą swoje biznesy gastronomiczne w pojazdach tworzą nawet coś na kształt swoistego środowiska, które łączy pasja kulinarna. Niewątpliwym atutem food trucków jest ich mobilność i fakt, że jednego dnia restauracje na kółkach mogą serwować swoje dania w jednym miejscu, a drugiego w zupełnie innym – nawet oddalonym o kilkaset kilometrów.

Obecnie jedzenie serwowane z food trucków uchodzi za niezwykle modne i smaczne. Potrawy są coraz bardziej wyrafinowane, a na zlotach food trucków można skosztować dań pochodzących z różnych – nawet najbardziej odległych zakątków świata. Ich walorami są m.in. smak, jakość i cena.

Daniami z różnych stron świata po raz kolejny będą mogli się raczyć mieszkańcy Lewina Brzeskiego. W mieście bowiem odbędzie się Weekend Food Trucków. Jak wspomniano we wstępie, wydarzenie zaplanowano na sobotę i niedzielę (11-12.07.2020). W tych dniach, na lewińskim Rynku, w godzinach 12:00-22:00 restauratorzy na kółkach serwować będą swoje potrawy.

W programie wydarzenia, oprócz pysznego jedzenia, zaplanowano także: konkursy, muzykę w tle, ogródek piwny, darmowy dmuchaniec dla dzieci oraz cornhole. Organizatorzy, tj. Food Truck Event i Gmina Lewin Brzeski, zapewniają, że wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – wyznaczone zostaną odpowiednie strefy oraz odległości, zapewnione zostaną płyny do dezynfekcji, a także spełnione zostaną wszystkie obowiązujące zalecenia sanitarne.

Dla przypomnienia Weekend Food Trucków odbędzie się w Lewinie Brzeskim w dn. 11-12.07.2020. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.lewin-brzeski.pl.