Sanepid zatwierdził okazjonalne miejsce do kąpieli w Sielskiej Wodzie

0
fot. Ośrodek Sielska Woda

Od 2 lipca rozpoczął się sezon kąpielowy w ośrodku wypoczynkowym w Sielskiej Wodzie. Miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli zatwierdził Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.


Przypomnijmy, że na terenie powiatu brzeskiego funkcjonuje tylko jedno kąpielisko w Lewinie Brzeskim, jednak przepisy pozwalają również na utworzenie tzw. okazjonalnych miejsc do kąpieli. Ośrodki z wodnymi atrakcjami różnią się pewnymi restrykcjami i formalnościami, m.in. częstotliwością wykonywania badań wody, jednak w praktyce zarówno na kąpieliskach oraz w miejscach okazjonalnych do kąpieli można bezpiecznie popływać.

Należy zaznaczyć, że sezon w miejscu okazjonalnym może trwać nie dłużej niż 30 dni w danym roku kalendarzowym, dlatego też w Sielskiej Wodzie będą funkcjonować aż trzy takie miejsca. Pierwsze przez cały lipiec, drugie zostanie utworzone w sierpniu, a trzecie we wrześniu.

– Przez cały sezon kąpielowy aż do końca września będzie można u nas popływać. Wstęp na ośrodek dla dzieci do 6 lat jest bezpłatny. Dorośli zapłacą 7 złotych, a młodzież 5 zł – mówi właściciel ośrodka wypoczynkowego w Sielskiej Wodzie.

Dodajmy, że kolejne miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli w naszym regionie może jeszcze powstać na zbiorniku w Głębocku, jednak na razie nie ma jeszcze oficjalnej decyzji w tej sprawie. Wiadomo z kolei, że pomimo uzdatniania wody rezonatorem oraz wieloletnich prac na dawnym miejskim basenie w Brzegu przy ul. Korfantego, w tym roku nie zostanie utworzone kąpielisko.