Brzeżanie wspierają akcję łodzianina. Przemek chce zebrać milion pocztówek i pobić rekord Guinnessa

0

Przemek Ledzian bardzo lubi podróżować, jednak niepełnosprawność neurologiczna nie pozwoli mu na zwiedzenie wszystkich zakątków świata. Chłopak wpadł na pomysł, że odległe miejsca może podziwiać na widokówkach, ale jednocześnie chce pobić rekord Guinnessa w liczbie zebranych pocztówek.


Kartki pocztowe docierają już do Przemka z całego świata. Dzięki nagłośnieniu akcji przez brzeską wolontariuszkę Annę Głogowską, do młodego łodzianina przyszły już widokówki z Brzegu.

– Bardzo dziękuję za wsparcie. Mam już kilkanaście pocztówek z Brzegu, a łącznie to zebrałem ich już ponad 3,5 tysiąca. Do rekordu Guinnessa jeszcze sporo brakuje, bo potrzebuję ich milion, ale wierzę, że się uda i dlatego podjąłem to wyzwanie – mówi Przemek Ledzian.

– Na pomysł zbierania pocztówek wpadłem sam. Po prostu bardzo lubię podróżować, ale niestety mam wiele schorzeń, które nie pozwolą mi zwiedzić całego świata. Dlatego chciałbym zwiedzić go chociaż na widokówkach – dodaje inicjator akcji.

Warto dodać, że pomimo wielu chorób i problemów zdrowotnych Przemek na co dzień sam pomaga innym. Wolontariusz prowadzi na Facebooku specjalny profil „Przemek Ledzian – z sercem do ludzi”, na którym nagłaśnia różne akcje charytatywne i zbiórki pieniędzy na kosztowne operacje dla innych.

Tym razem to każdy z nas może wesprzeć Przemka w biciu rekordu Guinnessa. Wystarczy wysłać zwyczajną widokówkę swojego miasta, województwa, państwa lub jakiegoś zabytku ze swojego regionu. Pocztówki należy wysyłać na adres: Przemek Ledzian, ul. Bolka Świdnickiego 17/2, 92-414 – Łódź. Jak postępuje zbiórka kartek pocztowych można śledzić na Fecebooku „Wyślij pocztówkę Przemkowi. Bijemy rekord Guinessa”.