Dziś obchodzimy Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą

0
fot. wallpaperflare.com

A te zaczynają się od małych rzeczy. Nawet tak małych, jak zmiana codziennej trasy do pracy i z powrotem. I dziś jest idealna okazja, by to wypróbować, obchodzimy bowiem Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą.


Tak naprawdę aby uczcić dzisiejsze święto, nie trzeba było dosłownie „iść inną drogą”. To przede wszystkim zachęta to choć okolicznościowej zmiany przyzwyczajeń. A ponieważ czasy mamy takie, że często do pracy się nie chodzi, a jeździ, to dobrym sposobem na świętowanie będzie chociażby zmiana środka transportu. Zamiast zwyczajowo jechać samochodem, można wsiąść np. w autobus. Przy okazji wyrządzimy tym przysługę środowisku.

Taka z pozoru drobna modyfikacja codziennej rutyny to wiele nowych możliwości. To nowe wrażenia i doświadczenia, nowi ludzie spotkani po drodze, a może nawet nowe znajomości. Nigdy nie wiadomo, dopóki się nie spróbuje. Dlatego zachęcamy do próbowania nowych rzeczy, a jeśli ktoś jest dzisiaj jeszcze przed pracą, to pamiętajcie – koniecznie idźcie inną drogą, a przynajmniej innym środkiem transportu.