Wojtek Borkowski i Dawid Biliński zakwalifikowali się do II edycji Ninja Warrior!

0
fot. Dawid Biliński i Wojtek Borkowski

Po ubiegłorocznym sukcesie telewizyjnego show przyszła pora na drugą edycję programu Ninja Warrior. Tym razem na ekstremalnym torze przeszkód zobaczymy aż dwóch brzeżan: Wojtka Borkowskiego i Dawida Bilińskiego


– Mimo kontuzji udało mi się zakwalifikować. Proces przygotowawczy był bardzo krótki, bo praktycznie z dnia na dzień dowiedzieliśmy się o starcie castingów sprawnościowych. Wiemy już, że tor przeszkód w drugiej edycji będzie jeszcze bardziej wymagający, czyli musimy być gotowi na ekstremalną rywalizację – mówi nam Wojtek Borkowski, który w ubiegłym roku zaliczył swój debiut w Ninja Warrior.

Występ przed ogromną publicznością ma także na swoim koncie Dawid Biliński. Brzeżanin wraz z kolegami po fachu miał okazję zaprezentować umiejętności street workoutowe i powalczyć o finał programu Mam Talent.

– Street workout, czyli szeroko pojęta kalistenika i sporty siłowe, z którymi wcześniej byłem mocno związany, to troszkę coś innego niż rywalizacja na torze z przeszkodami. Od pewnego czasu zainteresowałem się zawodami OCR (biegi przełajowe z dużą ilością przeszkód – red.) i bardzo mi się spodobały. Już w ubiegłym roku chciałem wystartować w pierwszej edycji Ninja Warrior, ale moje plany pokrzyżowała kontuzja. Było to jedno z moich marzeń, dlatego zdecydowałem, że w tym roku nie odpuszczę – tłumaczy Dawid Biliński.

Kibicować brzeżanom będzie można już za kilka miesięcy. Wyścig o tytuł polskiego ninja rozpocznie się jesienią na antenie telewizji Polsat. Program poprowadzi niezwykle ambitna influencerka Karolina Gilon, a komentatorami rywalizacji będą dziennikarz Polsat Sport Jerzy Mielewski oraz zawodnik MMA Łukasz „Juras” Jurkowski.