Remis Victorii i Stobrawy. „Jako beniaminek powinniśmy szanować każdy punkt”

0

Jedno z ostatnich spotkań trzeciej kolejki w lidze okręgowej rozegrała Victoria Dobrzyń. Zawodnicy Artura Adasika podejmowali u siebie Stobrawę Ligota Dolna. Przed tym meczem oba zespoły miały na swoim koncie identyczną liczbę punktów, po zakończonym niedzielnym spotkaniu obie ekipy musiały podzielić się punktami.


W pierwszej połowie oba zespoły szukały sposobu na zdobycie bramki. Nie sprzyjała temu wysoka temperatura. W 27. minucie jako pierwszemu udało się trafić Jankowskiemu z Victorii, zawodnik wykorzystał nieuwagę brakarza przyjezdnych i umieścił futbolówkę w bramce. Gospodarze przez mogli cieszyć się z prowadzenia tylko przez chwilę, bowiem dwie minuty później Gąsiorowski z Ligoty Dolnej trafił do bramki strzeżonej przez Pacholarza. Zawodnik wbił gola z główki przy stałym fragmencie gry. W pozostałym czasie pierwszej połowy gra toczyła się głównie na środku boiska. Pierwsza odsłona tego spotkania zakończyła się wynikiem 1:1.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze. Victoria kilkukrotnie przeprowadzała atak w kierunku bramki przyjezdnych, ale problemem było wykończenie na finiszu. Druga połowa nie przyniosła bramki żadnej ze stron, w efekcie czego spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Spotkanie zdecydowanie na remis. Przyjezdni mieli więcej sytuacji w pierwszej połowie, co trzeba powiedzieć uczciwie. Natomiast druga połowa została zdominowana przez nasz zespół. Mieliśmy kilka sytuacji, które mogły zostać zamienione na bramkę, niestety nie udało się. Mamy remis, jako beniaminek powinniśmy szanować każdy punkt, jeden nas cieszy – powiedział trener Victorii, Artur Adasik.

Victoria Dobrzyń – Stobrawa Ligota Dolna 1:1 (1:1)

Bramki: Jankowski 27′ – Gąsiorowski 29′.

Victoria: Pacholarz – Rozsokhach, Torchała, Serwadczak, Mykita (kpt.) (85′ Kwiatkowski), Jermak (50′ Kucia), Dwojak, Jankowski, Kowalski, Bajsarowicz (75′ Foryś), Hutniczak, Zagórski. Trener: Artur Adasik.

Stobrawa: Garncarek – Pilarski (62′ Hertsun), R. Lasik, K. Lasik, Rygiel, Jarema, Gąsiorowski, Sypko, Doliński, Surowiak, Grzesiak. Trener: Marcel Surowiak.