Ulica Chrobrego otwarta po remoncie

0
fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu

W poniedziałek (10.08), Starostwo Powiatowe w Brzegu poinformowało o zakończeniu remontu ul. Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z DK 39 do placu Bramy Wrocławskiej. Modernizacja tej części jezdni trwała ponad 4 miesiące. Wcześniej wyremontowano chodniki po obu stronach drogi.


Przypomnijmy, że na początku listopada 2019 roku oficjalnie zakończono pierwszy etap remontu ul. Chrobrego, na odcinku od skrzyżowana z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Piastowską. Kilka tygodni później rozpoczął się drugi etap zadania, czyli remont ul. Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z droga krajową 39 do placu Bramy Wrocławskiej.

W pierwszej kolejności wyremontowano chodniki, a od 31 marca ruszyła modernizacja jezdni wraz z podbudową drogi. Początkowo planowano, że inwestycja zakończy się w październiku, jednak wszystkie prace udało się wykonać blisko 3 miesiące szybciej.

Jak informowało brzeskie starostwo, inwestycja sfinansowana została dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych oraz wsparciu władz miejskich. Zadanie kosztowało ok. 3,8 mln złotych z czego rządowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przekroczyło 2,7 mln złotych.