Powiat przeniesie wydział komunikacji z ul. Robotniczej do budynku internatu przy ul. Wyszyńskiego

0
fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu

Starostwo Powiatowe w Brzegu poinformowało na swojej stronie internetowej, że planuje remont pomieszczeń znajdujących się w budynku byłego internatu przy ul. Wyszyńskiego w Brzegu. Zgodnie z założeniami, do nowych pomieszczeń przeniesiony zostanie m.in. Wydział Komunikacji, który obecnie znajduje się w budynku Urzędu Miasta przy ul. Robotniczej.


Wesela, imprezy okolicznościowe, a nawet kameralne koncerty – to tylko niektóre imprezy, które przez lata odbywały się w sali bankietowej, która znajduje się w budynku byłego internatu przy ul. Wyszyńskiego w Brzegu. Te przejdą już do historii, bo sala bankietowa przekształcona zostanie bowiem na dużą salę obsługi klienta wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Brzegu. Kierowcy zatem właśnie tam załatwiać będą takie sprawy jak rejestracja pojazdów, czy wydawanie prawa jazdy.

W ramach całej inwestycji, oprócz przebudowy sali bankietowej na potrzeby wydziału komunikacji, powstanie także serwerownia, nowe toalety, a także wyremontowane zostaną inne pomieszczenia funkcjonującego w budynku schroniska młodzieżowego. Jak informuje Powiat Brzeski – prace pochłoną 1,2 miliona złotych z budżetu powiatu i rozpoczną się już niebawem. Dodatkowo, powiat chce pozyskać dotacje z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na remonty toalet.

Jak czytamy w komunikacie na stronie www.brzeg.powiat.pl, powiat środki na tę inwestycję już zabezpieczył. Petenci będą mogli załatwiać sprawy w nowej siedzibie Wydziału Komunikacji już na początku przyszłego roku. Dodatkowo, w 2022 roku – również do budynku przy ul. Wyszyńskiego – przeniesiony z Robotniczej będzie także wydział geodezji.