Brzeski SOR zamknięty, ale jeszcze dzisiaj może zostać otwarty [AKTUALIZACJA]

0

To już kolejny raz, kiedy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Brzegu zostaje czasowo zamknięty ze względu na koronawirusa. Do placówki medycznej zgłosiły się dwie osoby. U jednej potwierdzono Covid-19, a druga pacjentka czeka na wynik.


– Na chwile obecną czekamy na wyniki wymazu drugiej pacjentki, która w ciągu ostatnich 24 godzin zgłosiła się do nas z objawami mogącymi wskazywać na zakażenie koronawirusem. Ta cześć szpitala została wyłączona z użytkowania. Wcześniej była u nas pacjentka, u której potwierdzono Covid-19. Oczywiście kadra medyczna zachowała wszelkie środki ochrony osobistej, więc na razie nie przewidujemy, aby medycy zostali poddani badaniom, chociaż nie jest to wykluczone. Być może nawet jeszcze dzisiaj w nocy otrzymamy informację o wyniku drugiej pacjentki i jeśli będzie on negatywny, to SOR zostanie otwarty – mówi nam Kamil Dybizbański, dyrektor BCM w Brzegu.

Dodajmy, że szpital w Brzegu spodziewa się wyniku około godz. 22:00. Obecne procedury trwają krócej niż jeszcze kilka tygodni temu, głównie dzięki szybszemu przeprowadzaniu testów.

AKTUALIZACJA

Dzisiaj (15.08) o godzinie 11:00, dyrektor BCM Kamil Dybizbański przekazał informację, że Szpitalny Oddział Ratunkowy w Brzegu ponownie został otwarty. Wynik testu na koronawirusa drugiej pacjentki był ujemny.