Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Lewina Brzeskiego i Grodkowa

0
fot. LUX Med

Najpierw do Lewina Brzeskiego a później do Grodkowa przyjedzie mobilna pracownia mammograficzna LUXMED. Mieszkanki obu miast będą mogły wykonać w niej bezpłatne badania finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Zachęcamy do zarejestrowania się i skorzystania z oferty.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED. najpierw przyjedzie do Lewina Brzeskiego, gdzie 11. września przyjmować będzie panie chętne do zbadania się w godzinach od 8:00 do 15:00 przy sklepie POLOmarket, ul. T. Kościuszki 2. Trzy dni później, tj. 14. września pracownia będzie do dyspozycji mieszkanek Grodkowa – w godz. od 11:00 do 17:00, przy Ośrodku Kultury i Rekreacji, ul. Kasztanowa 16.

Co ważne, na badania nie jest potrzebne skierowanie. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

Warto zarejestrować się już teraz. Wcześniejsza rejestracja jest obowiązkowa i można jej dokonać pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na internetowo poprzez stronę: http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii – jeśli takie były wykonywane.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą badanym temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań są także środki do dezynfekcji rąk.

Dodatkowo, wszystkie osoby, które zgłoszą się na badanie muszą posiadać maseczkę ochronną lub przyłbicę. Do pracowni mammograficznej należy przyjść punktualnie – w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.