Mamy to! Jeszcze w tym roku będziemy mogli zostawić prawo jazdy w domu!

0

Na bieżąco informowałem Was w swoich wpisach o postępach w wejściu w życie pakietu deregulacyjnego dla kierowców. Jego jedną ze zmian jest to, iż kierowca nie będzie musiał mieć przy sobie fizycznie prawa jazdy. Zmiana ta miała wejść w życie 3 miesiące po ogłoszeniu ze strony rządu. Właśnie się tego doczekaliśmy, Ministerstwo Cyfryzacji wydało komunikat!

Prezent na Mikołajki od rządu

Już od 5 grudniu tego roku będziemy mogli zostawić swoje prawo jazdy w domu. Taki właśnie komunikat wydało Ministerstwo Cyfryzacji dla kierowców. Dzięki wejściu w życie jednej ze zmian z pakietu deregulacyjnego, podczas kontroli policji nie będzie wymaganie okazanie plastiku. Dane będą dostępne w ich bazie danych lub też po prostu będzie można posłużyć się danymi z modułu mPojazd w aplikacji mObywatel.

Nie chcieliśmy zwlekać, mieliśmy mnóstwo próśb od obywateli w tej sprawie. Dotrzymujemy słowa. Tak jak obiecaliśmy – niebawem polscy kierowcy wszystkie niezbędne dokumenty samochodowe będą mogli mieć w telefonie, a dokładnie w aplikacji mObywatel.

– mówi Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji.

Mnie osobiście, jako kierowcy, bardzo to cieszy. Będzie można kierować pojazdem, mając przy sobie fizycznie jedynie kluczyki. Dodatkowo, to także mniejsze koszta przy wyrabianiu nowych dokumentów w razie ich zgubienia. Nie oszukujmy się, wypadki chodzą po ludziach i wszystko może się zdarzyć, a wyrobienie nowego dokumentu prawa jazdy trochę kosztuje. Zachęcam Was już teraz do skorzystania z aplikacji mObywatel. Możecie pobrać ją na smartfony z Androidem oraz iOS, oczywiście, zupełnie za darmo. Dzięki niej, możecie mieć w ten sposób zawsze przy sobie różne dokumenty, nie tylko te związane z samochodami.