Terytorialsi złożyli przysięgę wojskową w Brzegu. Uroczystość była transmitowana na żywo

0

Blisko 70 mieszkańców Opolszczyzny wypowiedziało słowa żołnierskiej roty. Uroczystość przysięgi wojskowej odbyła się w piątek (5.09), w 171. Batalionie Lekkiej Piechoty w Brzegu. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne w uroczystości nie mogli uczestniczyć goście i rodziny terytorialsów, jednak specjalnie dla nich przeprowadzono transmisję na żywo.


Przypomnijmy, że kandydaci na żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wcześniej przeszli szkolenie, w którym położono nacisk na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią oraz zasad zachowania na polu walki. Szkolenie zakończyło się dobowym egzaminem zwanym pętlą taktyczną.

– Zajęcia trwały po 12 godzin na dobę, czasami nawet dłużej. Wszyscy żołnierze stanęli na wysokości zadania i podołali trudom szkolenia. Jestem z nich bardzo dumny. Wierzę, że zdobyta w ciągu tych kilkunastu dni wiedza i umiejętności będą dobrym fundamentem do podnoszenia kwalifikacji podczas kolejnych etapów szkolenia – powiedział ppłk Piotr Majewski, dowódca 171. Batalionu Lekkiej Piechoty w Brzegu.

Dodajmy, że 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła formowanie w 2018 roku. Po ostatniej przysiędze w 13. ŚBOT służyć będzie już ponad 1200 terytorialsów, w tym 250 w województwie opolskim.

Transmisja z uroczystej przysięgi wojskowej na placu apelowym w Brzegu dostępna jest w serwisie You Tube: https://youtu.be/IbnurgYUkbw