Wizytę w ZUS można umówić przez internet

0
ZUS w Brzegu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o kolejnym udogodnieniu dla osób chcących odwiedzić placówkę ZUS. Na obsługę nie trzeba już czekać w kolejkach, ale wcześniej trzeba umówić wizytę przez internet. Ta opcja dostępna jest na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS)


Profil na PUE ZUS to podstawa
– Od początku roku w Opolu i powiecie opolskim profil na Platformie Usług Elektronicznych założyło ponad 1,1 tysiąca osób, a w całym województwie prawie 3,2 tysiące. Każdy użytkownik PUE ZUS może zarezerwować wizytę w opolskim oddziale i niemal z marszu podejść do odpowiedniego stanowiska. Zamówienie wizyty na konkretną datę, godzinę i w interesującej nas sprawie, to tylko kilka kliknięć na swoim profilu. W naszym regionie z takiego sposobu może korzystać już ponad 55 tysięcy osób, bo tylu opolan ma konto na PUE ZUS – informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Co zrobić, żeby zaplanować odwiedziny w ZUS?
Wystarczy zalogować się na portalu Platforma Usług Elektronicznych ZUS na www.zus.pl. Następnie na swoim profilu PUE w „Panelu Ogólnym” wybrać:
– zakładkę „Wizyty”, a następnie „Rezerwacja wizyty”,
– placówkę ZUS, w której chcesz umówić wizytę,
– sprawę, której dotyczy wizyta,
– dogodny dzień i godzinę wizyty.

Umawiając się na wizytę w ZUS elektronicznie do wyboru mamy grupy spraw i wybieramy zakres, który nas interesuje. To mogą być sprawy emerytalno-rentowe, składki i ubezpieczenia, zasiłki, świadczenia rehabilitacyjne, czy chociażby kwestie założenia konta na PUE ZUS i profilu zaufanego.

– Po wybraniu sprawy jaką chcemy załatwić, wyświetli się kalendarz z bieżącym tygodniem. Będą tam widoczne dostępne terminy rezerwacji wizyt, a czas jednej wizyty to pół godziny. Pierwszą wizytę można zaplanować już na ósmą rano, ostatnią na godzinę 14., a w poniedziałki nawet na godzinę 16:15. Nie trzeba się obawiać, że w tym samym czasie do jednego „okienka” umówi się kilka osób. Zarezerwowane wcześniej godziny są zaznaczone czerwonym polem z komentarzem „Termin zajęty” – wyjaśnia Radosław Siczewski, naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w opolskim ZUS.

Warto dodać, że umówiona wizytę można odwołać w każdej chwili. Wystarczy anulować zaplanowane odwiedziny w zakładce „Wizyty”, w opcji „Przegląd i anulowanie rezerwacji”.