Takich „kwiatków” w Brzegu nie brakuje, ale mają zniknąć

0

W ostatnim czasie do naszej redakcji zwróciło się kilku mieszkańców osiedla przy ul. Bohaterów Westerplatte. Brzeżanie prosili o interwencję w sprawie braku porządku w obrębie stacji transformatorowej. Po naszym zgłoszeniu do straży miejskiej firma Tauron został zobligowana do wykoszenia tego terenu.


Wysoka trawa przy wjeździe na osiedle to nie najlepsza wizytówka, jednak problem okazuje się bardziej złożony, bo chodzi także o bezpieczeństwo. Obok stacji transformatorowej znajduje się mniejsza skrzynka z urządzeniami technicznymi, ale w gąszczu krzaków trudno ją dostrzec. Kilku kierowców miało już okazję bliżej się z nią zapoznać, np. podczas parkowania. Jak słusznie zwraca uwagę komendant straży miejskiej, w takich miejscach gromadzą się również gryzonie i owady.

Mieszkańcy osiedla zgłaszali już kilkukrotnie swoje uwagi, ale nie mogli się doczekać żadnej reakcji. Udało się nam potwierdzić, że za teren wokół tego obiektu odpowiada firma Tauron. Takich miejsc w mieście jest kilkadziesiąt, dlatego po naszej interwencji straż miejsca wystąpiła do administratora i zobligowała go do uporządkowania.

– Mieszkańcy zgłaszają sukcesywnie interwencje w obrębie stacji transformatorowych. Brak wykaszania powoduje, że w tych miejscach gromadzą się śmieci, a także gryzonie i owady. Wystąpiliśmy już do firmy Tauron w sprawie tych zaniedbań. W najbliższym czasie te tereny mają zostać uporządkowane – mówi nam Krzysztof Szary, komendant SM w Brzegu.