Nadleśnictwo w Brzegu rozda tysiące sadzonek w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY

0
fot. Fot. Nadleśnictwo Kudypy / zdjęcie ilustracyjne

Już w najbliższy piątek (18.09), przed budynkiem brzeskiego nadleśnictwa pojawi się specjalne stoisko, w którym każdy będzie mógł otrzymać sadzonkę drzewa. Będą to gatunki drzew liściastych, iglastych i owocowych, które najczęściej spotykamy w Polskich lasach.– „Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo, w ramach akcji #sadziMY” – informują leśnicy z Brzegu.

Sadzonki będą rozdawane w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Łącznie przygotowano aż milion sadzonek, z czego ok. 2 tysiące rozdanych zostanie w Brzegu.

Młode drzewka będzie można pobrać ze stoiska przy ul. Kilińskiego (budynek nadleśnictwa). Akcja rozpocznie się w piątek (18. września) około godz. 8:00 i potrwa do godz. 15:00. Pobrane sadzonki będzie można zasadzić na terenach prywatnych, w przydomowych ogródkach i na działkach.