Podsumowanie klasy A. Skarbimierz i Victoria górą, pozostałe drużyny przegrały [FOTORELACJA Z MECZU Victoria Kościerzyce – Pogoń Łosiów]

0

Victoria Kościerzyce ograła u siebie Pogoń Łosiów, a KS Skarbimierz triumfował w derbach gminy, które rozegrano w Lipkach. Oprócz Pogoni i Burzy w 6. kolejce przegrały też KS Kruszyna-Prędocin, GKS Grodków i LZS II Starowice.

Aż trzynaście goli padło w Kościerzycach. Victoria już do przerwy wygrywała 5-2, a w drugiej połowie kibice zobaczyli jeszcze sześć bramek. Każda z drużyn zdobyła po trzy. W całym spotkaniu obejrzeli też dwa hattricki – jeden autorstwa Łukasza Dolińskiego z Victorii, a drugi wywalczony przez Piotra Pączka z Pogoni.

W derbach gminy Skarbimierz triumfował natomiast KS Skarbimierz, który pokonał na wyjeździe Burzę Lipki. Do przerwy było 1-1, a w drugiej części spotkania podopieczni Tomasza Kamińskiego przegrywali 1-2. W 70. minucie odmienili jednak bieg wydarzeń, wyrównali, a w końcówce zdobyli kolejne dwa gole, które dały im zwycięstwo.
– Graliśmy na bardzo trudnym terenie, bo w Lipkach zawsze jest ciężko. Burza to bardzo waleczna drużyna, która postawiła na twardą i ambitną grę – ocenił Tomasz Kamiński, trener KS-u Skarbimierz. – Liczyliśmy, że osiągniemy przewagę fizyczną i tak wyszło. Zmieniliśmy też taktykę stałych fragmentów i to przyniosło dwie bramki w drugiej połowie. Gdy już doprowadziliśmy do remisu, to już uwierzyliśmy w zwycięstwo i wygraliśmy.

Jedyną ekipą z powiatu brzeskiego, która w 6. kolejce mierzyła się z drużyną spoza niego, był KS Kruszyna-Prędocin. Zespół przegrał u siebie z Zielonymi Ligota Tułowicka 1-3, choć po golu Macieja Mirowskiego prowadził do przerwy 1-0.
Po jednej bramce zdobyli też piłkarze GKS-u Grodków i LZS-u II Starowice Dolne. Pierwsza z drużyn przegrała 1-4 z Kastorem Jasienica Górna, a druga 1-3 z UKS-em Karnków.

Po sześciu kolejkach najwyżej notowaną drużyną z naszego powiatu jest Victoria Kościerzyce, która zajmuje fotel lidera grupy II. Trzy punkty za nią plasuje się trzeci KS Skarbimierz. Natomiast Burza Lipki, Pogoń Łosiów i KS Kruszyna-Prędocin zajmują kolejno 10., 11. i 12. miejsce. Jeśli zaś chodzi o ekipy z grupy III, to GKS Grodków jest dziesiąty, a rezerwy LZS-u Starowice Dolne jedenaste.
Następną kolejkę te drużyny rozegrają w najbliższy weekend. W sobotę (19 września) o godz. 16.00 Victoria Kościerzyce zagra w Ligocie Tułowickiej, Burza Lipki w Prószkowie, a KS Kruszyna-Prędocin w Dąbrowie. Dzień później o tej samej porze KS Skarbimierz zmierzy się z LKS-em Popielów, GKS Grodków z LZS-em Łąka-Jodłów, a LZS II Starowice Dolne z LZS-em Trzeboszowice. Z kolei Pogoń Łosiów będzie pauzować.

Wyniki 6. kolejki klasy A gr. II:
Victoria Kościerzyce – Pogoń Łosiów 8-5 (5-2)
Bramki: 3 Łukasz Doliński, 2 Grzegorz Doszna, 2 Łukasz Giżewski, Krystian Szetelnicki – 3 Piotr Pączek, Paweł Mrozik, Michał Dąbrowski.
Burza Lipki – KS Skarbimierz 2-4 (1-1)
Bramki: 2 Wojciech Dudzik – Mateusz Kucyniak, Dominik Kot, Grzegorz Kadłubowski, Dawid Krukowski.
KS Kruszyna-Prędocin – Zieloni Ligota Tułowicka 1-3 (1-0)
Bramka: Maciej Mirowski.