Dzień Seniora w Olszance

0

W tym dniu świetlica w Pogorzeli, gdzie odbywała się impreza, rozbrzmiewała tańcem i wspólnym  śpiewem. Szanownych Seniorów ciepło przywitali gospodarz imprezy, kierownik GOKiS Ewa Grzebielska,  wójt gminy Jerzy Dróbka, Przewodniczący Rady Gminy Walenty Oliwa oraz ks. Aleksander, Michała Drożdż z Pogorzeli.

W tym dniu świetlica w Pogorzeli, gdzie odbywała się impreza, rozbrzmiewała tańcem i wspólnym  śpiewem. Szanownych Seniorów ciepło przywitali gospodarz imprezy, kierownik GOKiS Ewa Grzebielska,  wójt gminy Jerzy Dróbka, Przewodniczący Rady Gminy Walenty Oliwa oraz ks. Aleksander, Michała Drożdż z Pogorzeli. Po tradycyjnym podzieleniu się opłatkiem oraz  życzeniach tego co najważniejsze, czyli zdrowia i niezmiennie dobrego humoru, przyszedł czas na wspólną zabawę.

– Dzień Seniora, to  cykliczna impreza integracyjna, która już od 20 lat  wpisana jest w kalendarz naszych imprez. Naszymi gośćmi są Seniorzy z terenu całej gminy Olszanka – mówi kierownik GOKiS, Ewa Grzebielska – Staramy się   zorganizować to spotkanie  w takiej radosnej, wiosennej formie, aby nasi  Seniorzy  dobrze się tu czuli  i wspaniale bawili.

I tak właśnie było. Można było  i posłuchać, i samemu pośpiewać, a jak komu sił starczyło, to i potańczyć. Program artystyczny otworzył bardzo ciepło przyjęty występ Scholi – zespołu działającego przy Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Jankowicach Wielkich. W wykonaniu  prowadzonego przez  Mirosława Śliwę zespołu goście usłyszeli  tradycyjne kolędy, pastorałki oraz pieśni oazowe.

 
Głośno, barwnie i wesoło bawili Seniorów kolejni goście –  cygański zespół Szatra Romani działający przy Brzeskim Centrum Kultury. Pełne ekspresji cygańskie pieśni podrywały publiczność do wspólnego śpiewu i oklasków, a nogi same wyrywały się do tańca. Przy poczęstunku, wspólnej zabawie i co najważniejsze, wspaniałej atmosferze bawiono się aż do godziny 19.00. Podczas spotkania odbyła się również bardzo miła uroczystość  – uhonorowanie Złotych i Brylantowych par małżeńskich, o której szerzej napiszemy w kolejnym wydaniu Panoramy.

 

Lidia Jaguszewska