FESTIWAL GIER JUŻ ZA TRZY DNI!

0

Nawiązując do tematu Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu o którym, pisaliśmy już wcześniej na łamach naszej gazety, przypominamy iż odbędzie się on już w najbliższy weekend (tj. 31.01-01.02.2009r).

Nawiązując do tematu Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu o którym, pisaliśmy już wcześniej na łamach naszej gazety, przypominamy iż odbędzie się on już w najbliższy weekend (tj. 31.01-01.02.2009r). Podczas Festiwalu, odbędzie się Otwarty Turniej Carrom, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Carrom. Kierownikiem i sędzią turnieju będzie pan Jakub Nowakowski. Cały Festiwal odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Brzegu.
Celem organizacji turnieju jest przede wszystkim podniesienie poziomu gry uczestników, ale także propagowanie Carrom wśród osób, które dopiero na festiwalu zapoznają się z tą interesującą grą. Rozgrywki grupowe odbędą się w sobotę, o godzinie 12:00 w Małej Sali Stropowej, brzeskiego Ratusza, natomiast finały – w niedzielę o godzinie 10:30 również w Małej Sali Stropowej.
Rozgrywki toczone będą w następującym systemie:
1) Rozgrywki grupowe – pięć rund systemu szwajcarskiego.
2) Finały – rozgrywki w systemie KO(z rywalizacji dwóch zawodników, przegrany odpada z gry, przyp. red.) między ośmioma najlepszymi zawodnikami fazy grupowej.
3) Remisy rozwiązywane będą punktami Buchholza (to system, w którym zawodnikowi, przypisywana jest liczba punktów, będącą sumą punktów zdobytych przez wszystkich jego przeciwników, z którymi grał swoje partie, przyp. red.) oraz różnicą małych punktów.
Mecze będą rozgrywane w następującym systemie: Do 25 punktów albo 8 partii, lub do 45 minut (plus 5 dodatkowych minut na zakończenie aktualnej partii), natomiast półfinał i sam finał nie będzie ograniczony limitem czasowym ani ilością partii.
W turnieju obowiązują międzynarodowe zasady Carrom, które dostępne są na stronie internetowej: www.international-carrom-fed-media-commission.org/laws-of-carrom.htm.

Główne punkty programu w poszczególne dni:
Sobota:
– 11:00 – Powrót do korzeni – prezentacja nowej wersji gry „Magia i Miecz” oraz wspólna gra dla wszystkich chętnych,
– 13:00 – Prezentacja historycznego systemu bitewnego „Flames of War” wraz z wielką pokazową bitwą, w której każdy może wziąć udział!
– 15:00 – Najszybsi z najszybszych – szybka partia w grę Jungle Speed – Prawo Dżungli z nagrodami dla najlepszych,
– 16:00 – Dawno, dawno temu w odległej galaktyce – pokaz gry „Star Wars: Miniatures” na wielu planszach oraz specjalnej makiecie do gry.
Niedziela:
– 12:00 – World of Warcraft – coś więcej niż gra komputerowa. Pokaz gry bitewnej oraz karcianej w uniwersum popularnego WoWa wraz z nauką gry,
– 14:00 – I Ty możesz zostać Munchkinem! Szalona rozgrywka w polską wersję popularnej planszówki z nagrodą dla najprzebieglejszego z graczy.
Na imprezie można będzie zapoznać się z różnymi systemami bitewnymi, m. in. takich gier jak: Flames of War, Warhammer 40 000, Lord of the Rings i mnóstwem innych.
Przygotowanych będzie także wiele stoisk z szerokim asortymentem produktów. Sprzedawane towary będą kusić atrakcyjną ceną i towarzyszącymi im różnorakimi promocjami.

Katarzyna Gola