Nowe zakażenia w dwóch brzeskich szkołach. Cała szkoła w Grodkowie pracuje zdalnie

0

Służby epidemiologiczne mają pełne ręce roboty. Coraz więcej uczniów i nauczycieli trafia na kwarantannę. Cała szkoła nr 1 w Grodkowie prowadzi nauczanie zdalne, także w PSP nr 5 oraz PSP nr 6 w Brzegu wykryto kolejne przypadki koronawirusa wśród uczniów i nauczycieli.


W związku z pozytywnym testem covid-19 u jednego ucznia PSP nr 1 w Grodkowie, 24 uczniów oraz 10 nauczycieli zostało skierowanych na kwarantannę, która potrwa do 1 października. Od dalszych wyników będzie zależeć, czy placówka wznowi nauczanie stacjonarne.

Dwie klasy szkoły nr 5 w Brzegu także będą prowadzić naukę zdalną. Przynajmniej od dzisiaj (29.09) do 5 października. Ta sytuacja jest spowodowana wykryciem koronawirusa u dwóch uczniów. Sanepid skierował pod nadzór epidemiologiczny 41 uczniów i 9 nauczycieli z tej placówki.

Ponadto, jak informuje naszą redakcję Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu, po wykryciu zakażenia u jednego z nauczycieli w PSP nr 6 w Brzegu, pod nadzór epidemiologiczny skierowano uczniów z pięciu klas.

Przypomnijmy, że już wcześniej w PSP nr 5 w Brzegu potwierdzono koronawirusa u dwóch uczennic i rodziców, a na kwarantannę skierowano wówczas łącznie 93 osoby (25 uczniów, 13 nauczycieli, 20 os. z otoczenia). Jedna klasa prowadziła naukę zdalnie od 17 do 25 września.

Również dwie klasy PSP nr 6 w Brzegu uczyły się na odległość od 23 do 25 września, w związku z wykryciem koronawirusa u jednego pracownika szkoły oraz jednej osoby, z którą pracownik miał kontakt.

Zdalne nauczanie w okresie od 22 do 28 września miała także cała szkoła w Jędrzejowie. Tam potwierdzono koronawirusa u jednego nauczyciela, a przypadek ten był powiązany z ogniskiem w Domu Pomocy Społecznej.

Zakażony jest także jeden nauczyciel PSP nr 3 w Grodkowie, ale tam przeprowadzono już badania uczniów i pozostałych nauczycieli, a wyniki były ujemne. Szkoła w całości pracuje stacjonarnie.