Zakończono remont Brzeskiego Centrum Kultury

0
fot. Roman Baran / BCK

BCK szykuje się do otwarcia. Budynek przy ul. Mlecznej przeszedł gruntowny remont. Zamontowano windę, nowoczesne oświetlenie i nagłośnienie sali widowiskowej, a także zmodernizowano wszystkie pomieszczenia obiektu. Od października wznowiona zostanie działalność w siedzibie instytucji. W listopadzie ma także zacząć działać nowoczesne kino. O zakończeniu inwestycji BCK poinformowało na łamach swojej strony internetowej.


Budynek Brzeskiego Centrum Kultury wygląda imponująco. Jego wnętrza zostały gruntownie wyremontowane. Sama inwestycja rozpoczęła się w 2018 roku. Nadszedł jej koniec, a wraz z nim – mieszkańcy miasta już niebawem będą mogli korzystać z nowej oferty BCK i nowych funkcji budynku przy ul. Mlecznej. Na stronie internetowej (www.bck-brzeg.pl) opublikowano zapowiedzi pierwszych imprez, a także odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania widzów i klientów BCK.

Jeśli chodzi o najważniejsze zmiany w budynku BCK, to zaliczyć do nich można to, że wszystkie pomieszczenia zostały gruntownie zmodernizowane. W sali widowiskowej zamontowano nowoczesne oświetlenie, nagłośnienie, nowe fotele dla widzów, a także m.in. sprzęt kinowy. Zupełnie nowe oblicze zyskała także Mała Scena. Oprócz tego z Ratusza przeniesiona została także Galeria Sztuki Współczesnej (teraz znajduje się na I piętrze BCK) i Punkt Informacji Turystycznej (parter, docelowo – wejście od strony ul. Mlecznej). Budynek dostosowany jest także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – w tym zamontowano m.in. windę.

Czy w BCK będzie działało kino?
– Tak, od listopada działalność rozpocznie profesjonalnie kino cyfrowe, w którym wyświetlane będą nowości kinowe, premiery, seanse specjalne. – czytamy na stronie internetowej www.bck-brzeg.pl.

Repertuar kinowy publikowany będzie w specjalnej zakładce, pn. Kino Centrum. W sali widowiskowej BCK odbywać się będą także inne wydarzenia. Ich zapowiedzi dostępne są na stronie internetowej i fanpagu na facebooku: Brzeskie Centrum Kultury.
– Nasz program opracowujemy z ogromną starannością, ale czekamy też na Państwa sugestie i propozycje! – informuje BCK.

W październiku ruszają także zajęcia artystyczne, które BCK prowadzić będzie pod szyldem Centrum Edukacji Artystycznej BCK. W grafiku zajęć zaplanowano zajęcia plastyczne, muzyczne, wokalne, musicalowe, taneczne, fotograficzne i teatralne. Pracę wznowią także zespoły BCK, w tym m.in. Leśne Echo i Piast. BCK przygotowało ofertę dla osób w różnym wieku. Co ciekawe w grafiku zajęć (który opublikowano tutaj: https://bck-brzeg.pl/grafik-zajec/) znajduje się także oferta dla seniorów (60+), którzy będą mogli wziąć udział w zajęciach Centrum Seniora BCK. Są to takie zajęcia jak: terapia tańcem, język angielski, zajęcia plastyczne, fotograficzne, musicalowe.

Działalność BCK będzie w tym roku odbywać się z zachowaniem obostrzeń i zasad reżimu sanitarnego. Informacje dla widzów, uczestników zajęć również opublikowano na stronie instytucji.
– Obecnie trwająca pandemia stawia przed nami – jako organizatorami działalności artystycznej – wiele wyzwań. Pamiętajmy, że naszym głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i zminimalizowanie ryzyka zakażenia dla wszystkich osób pracujących i korzystających z oferty BCK. – czytamy w komunikacie instytucji.
Oficjalne otwarcie BCK zaplanowano na 10. października. Tego dnia, na scenie wystąpią artyści związani z BCK i zaproszeni goście. Szczegóły tej i innych imprez zaplanowanych na najbliższy czas dostępne są na stronie www.bck-brzeg.pl.