Pracownik PSP nr 3 w Brzegu zakażony koronawirusem. Sanepid prowadzi dochodzenie epidemiologiczne

0

Do tej pory pozytywne wyniki testu na covid-19 pojawiały się wśród uczniów i nauczycieli PSP nr 6 oraz PSP nr 5 w Brzegu, ale wszystko na to wskazuje, że koronawirus pojawił się także w „Trójce”. Informacje o tym, że jeden z pracowników PSP nr 3 jest zakażony przekazali nam rodzice, a opolski sanepid je potwierdził.


– Córka wróciła ze szkoły i powiedziała, że będą musieli siedzieć w maseczkach na lekcjach, bo jedna nauczycielka ma koronawirusa – informuje naszą redakcję ojciec ucznia PSP nr 3.

– O maseczkach na lekcjach nic nie słyszałam, ale dzieci mówiły, że mamy obserwować e-dziennik, bo tam będzie komunikat, czy w poniedziałek mają iść do szkoły – mówi mama innej uczennicy.

Informacje o zakażeniu pracownika szkoły nr 3 potwierdziła Małgorzata Gudełajtis, kierownik Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu:

– Jeden z pracowników tej szkoły ma pozytywny wynik testu na covid-19. Dwie inne osoby zostały skierowane na kwarantannę, ale na razie nie ma decyzji o nadzorze epidemicznym uczniów. Trwa w tej sprawie dochodzenie epidemiologiczne – wyjaśniała w rozmowie telefonicznej Małgorzata Gudełajtis.

Dodajmy, że dochodzenie epidemiologiczne ma na celu m.in. ustalić osoby, z którymi kontakt miała osoba zakażona. To głównie na podstawie tych danych wyznacza się grupę osób, która trafi na kwarantannę.