Nie tylko gwiazdy tańczą na lodzie

0

Od dawna wiadomo, że telewizja kształtuje gusty widzów. Najpierw oblężenie przeżywały sale taneczne, teraz przyszedł czas na tafle lodowe. A to wszystko za sprawą telewizyjnych show.

Od dawna wiadomo, że telewizja kształtuje gusty widzów. Najpierw oblężenie przeżywały sale taneczne, teraz przyszedł czas na tafle lodowe. A to wszystko za sprawą telewizyjnych show. W naszym przypadku rzecz ma się zgoła inaczej, bowiem wypady na lodowisko stały się niekwestionowaną tradycją naszej szkoły.
Mamy ferie, a w związku z tym nadmiar wolnego czasu. Nieograniczony dostęp do telewizora czy komputera już nie cieszy tak, jak jeszcze tydzień temu. Z niecierpliwością więc odliczaliśmy dni do naszej wycieczki na lodowisko. 22 stycznia o 9 rano wyjechaliśmy spod szkoły i udaliśmy się na opolskie lodowisko Toropol. Na miejsce przybyliśmy godzinę później. Pokornie ustawiliśmy się w sporej kolejce po łyżwy. Niektórzy musieli przymierzyć kilka par, zanim trafili na te właściwe. Pół godziny później otworzono drzwi prowadzące na taflę. Przed nam dwie godziny niemal akrobatycznych wyczynów.

Część osób świetnie sobie radziła, przecież doskonaliła swe umiejętności wielokrotnie. Było też wśród nas kilku nowicjuszy. Ci musieli korzystać z rad doświadczonych kolegów lub metodą prób i błędów    (często bolesnych) wypracować własną technikę. Pierwsze „kroki” na tafli w niczym nie przypominały lekkich szusów innych łyżwiarzy. Nieoceniona okazała się barierka wokół lodowiska, ratowała od upadku wielu amatorów. W miarę upływu czasu było już coraz lepiej. Druga godzina upłynęła nam na szlifowaniu swoich umiejętności. Na koniec jeździliśmy tak, że niejeden uczestnik telewizyjnego widowiska mógłby nabawić się przy nas kompleksów.
Później udaliśmy się do Karolinki, aby tam uzupełnić stracone kalorie. O 16 byliśmy już w swoich domach. Nieco zmarznięci i poobijani z przejęciem  opowiadaliśmy najbliższym o swoich wyczynach. Uważamy, że ta wycieczka będzie kolejnym miłym wspomnieniem czasu spędzonego w naszej  szkole.
Chcielibyśmy podziękować Gminnej Komisji  d/s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc w jej zorganizowaniu. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizowania programu profilaktycznego propagującego zdrowy tryb życia i aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Słowa podziękowania kierujemy także w stronę naszych pań nauczycielek, które czuwały nad naszym bezpieczeństwem.
Uczestnicy