Samochód utonął na ulicy Objazdowej [wideo]

1

Około godziny 18.40 (16. października), oficer dyżurny PSP w Brzegu otrzymał zgłoszenie o tonącym pojeździe na ulicy Objazdowej w Brzegu.


Obecnie ta droga jest nieprzejezdna ze względu na wysoki stan Odry. Kierowca pojazdu typu pickup prawdopodobnie próbował jednak przejechać. Auto utknęło i rzeczywiście niemal całe zostało zalane. Dwa zastępy straży pożarnej prowadzą akcję ratowniczą. Na miejsce wezwano również policję. Podkreślmy, że ul. Objazdowa jest w tej chwili drogą zamkniętą z powodu zalania przez wody rzeki Odry i pod żadnym pozorem nie należy przez nią przejeżdżać. 

Dodajmy, że w związku z akcją ratowniczą pojazdu, na drodze krajowej nr 39 między Brzegiem a Pisarzowicami pojawiły się utrudnienia w ruchu (ruch wahadłowy).

AKTUALIZACJA godz. 20:20
– Na chwilę obecną trwa akcja ratownicza. Pojazd zostanie wyciągnięty przy użyciu ciężkiego sprzętu drogowego Mega City – mówi nam st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy PSP w Brzegu. 
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w podtopionym aucie przebywał kierowca i dzieci. Do ich ewakuacji użyte zostały łodzie.