Mikołaj odwiedzi dom dziecka w Brzegu i oddział dziecięcy BCM

0
fot. archiwum / Fundacja Moc i Siła

Tradycyjnie już, wolontariusze szykują mikołajkowe paczki dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Brzegu oraz najmniejszych pacjentów Brzeskiego Centrum Medycznego. Oczywiście podarunki dla najmłodszych przywiezie św. Mikołaj.


– Jak co roku, odwiedzimy dom dziecka w Brzegu i oddział dziecięcy w szpitalu. Jesteśmy już po rozmowie ze św. Mikołajem i obiecał nam, że przyjedzie do dzieciaków osobiście. Rozdanie tylu paczek nie jest łatwe, dlatego będziemy musieli mu pomóc – mówi Anna Głogowska, prezes brzeskiej Fundacji Moc i Siła.

Wolontariusze zapowiadają, że w tym roku na świąteczne podarunki ponownie będą mogli liczyć również seniorzy. Fundacja Moc i Siła w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej dotrze do najbardziej potrzebujących, głównie osób samotnych.

– W tym roku skromne paczuszki świąteczne dotrą także do potrzebujących seniorów. Cała akcja potrwa od 6 do 23 grudnia – dodaje Łukasz Mardas z Fundacji Moc i Siła.

Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję charytatywną może samemu przygotować symboliczną paczkę, która po przekazaniu Fundacji trafi do dzieci lub seniorów (kontakt tel. 511-616-366, e-mail: fundacjamocisila@gmail.com). Cegiełkę do akcji można również dołożyć poprzez dowolną wpłatę na konto Fundacji. Całość zebranych środków zostanie wydatkowana na mikołajkowo-świąteczne prezenty.

Dane do przelewu:
Fundacja Moc i Siła
Plac Młynów 9/2
49-300 Brzeg
Nr. konta:
45109021410000000147142366
(w tytule prosimy wpisać: PACZKI ŚWIĄTCZNE 2020)