Victoria Dobrzyń uległa liderowi. „Zbyt łatwo straciliśmy gole” [GALERIA]

0

Wynikiem 1-4 dla TOR-u Dobrzeń Wielki zakończył się domowy mecz Victorii Dobrzyń. Dwie bramki straciła z rzutu karnego, jedną po rzucie wolnym, a jedną po płaskim podaniu z prawej strony. Nie pozostała jednak dłużna rywalom.

Przed meczem nie było trudno wskazać faworyta, a przypuszczenia potwierdziły się na boisku. TOR zdominował drużynę z Dobrzynia, ale ta tanio skóry nie sprzedała. Stawiała taki opór, na jaki było ją stać, choć nie obyło się bez błędów.

– TOR w tym sezonie nie przegrał jeszcze żadnego meczu. Dziś nie mieliśmy nic do stracenia, a mogliśmy tylko zyskać – podkreślał Paweł Jankowski, trener Victorii. – Myślę jednak, że zbyt łatwo straciliśmy gole. Uniknąć mogliśmy szczególnie obu karnych, agresywna gra we własnym polu karnym nie opłaciła się. Mogliśmy zagrać lepiej, ale drobnym pocieszeniem jest gol honorowy.
W 27. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do bramki posłał Łukasz Bojar. Tuż przed przerwą, po dograniu Tomasza Markiewicza, stojącego między słupkami Dawida Pacholarza pokonał Tomasz Markiewicz. W drugiej połowie dwa trafienia dołożył Denis Luptak i było 4-0.
Honor Victorii uratował Konrad Jankowski, który wykorzystał bodajże ostatnią w tym meczu sytuację gospodarzy. Choć pokonał strzegącego bramki TOR-u Grzegorza Czarneckiego, to oczywiście nie przybliżył swojej drużyny do wyrównania. Dobrzynianie przegrali 1-4 po całkiem solidnej grze.

– Przyjechaliśmy tutaj po komplet punktów i spodziewaliśmy się trudnego meczu, szczególnie na początku. Było ciężko, bo Victoria dobrze zorganizowała się w defensywie i odpowiednio się przesuwała – ocenił Grzegorz Świerczek, trener TOR-u. – Z upływem minut rywali opuszczały już jednak siły, a my pozwalaliśmy sobie na coraz więcej, wykorzystywaliśmy stałe fragmenty i zdobywaliśmy zasłużone gole.
Po ostatnim spotkaniu Victoria zajmuje 17. miejsce w tabeli klasy okręgowej gr. I. Ma 15 punktów, co pozwala jej nawiązać walkę o dobrą pozycję z drużynami ze środka stawki. Jedynymi ekipami, które teraz wyprzedza, są Start Dobrodzień, Hetman Byczyna i MKS Wołczyn.
Kolejne spotkanie dobrzynianie rozegrają w najbliższą sobotę (21 listopada). Po domowym meczu przeciwko liderowi przyszedł czas na wyjazd do wicelidera. Pojedynek z LZS-em Mechnice zaplanowano na godz. 13.00.

W pozostałych meczach ostatniej kolejki „okręgówki” padły tylko dwa remisy. Wynikiem 2-2 zakończył się mecz Rajfel Krasiejów – LZS Mechnice, a 3-3 spotkanie 1. FC Chronstau-Chrząstowice – Żubry Smarchowice Śląskie.
Oprócz tego swoje spotkania wygrały LZS Kuniów (5-2 ze Stobrawą Ligota Dolna), Orzeł Źlinice (8-4 z MKS-em Wołczyn), Unia Kolonowskie (1-0 z LZS-em Ligota Turawska), Polonia Karłowice (5-1 z Hetmanem Byczyna), Śląsk Łubniany (3-2 z Rodłem Opole), Motor Praszka (6-1 ze Startem Dobrodzień) i Start Jełowa (5-3 z Piomarem Tarnów-Przywory).

Victoria Dobrzyń – TOR Dobrzeń Wielki 1-4 (0-2)

Bramka: Konrad Jankowski.
Victoria: Pacholarz – Torchała (60. Zagórski), Serwadczak, Mykita (46. Dwojak), Kwiatkowski, Foryś, Jermak, Dwojak, K. Jankowski, Bajsarowicz, Tomczyk (73. Hutniczak). Trener: Paweł Jankowski.
Żółte kartki: 2 Zagórski, Mykita, Bajsarowicz, Foryś, Jermak.
Czerwona kartka: Marek Zagórski (dwie żółte).
Sędziował: Paweł Dul (Zawada).