Podsumowanie klasy A. Nasze drużyny rozegrały przedostatnią jesienną kolejkę [GALERIA z meczu Victoria Kościerzyce – Burza Lipki]

0

Tydzień przed zakończeniem rundy jesiennej w klasie A wygrały KS Skarbimierz i Victoria Kościerzyce, remisował GKS Grodków, a porażki poniosły Burza Lipki, Pogoń Łosiów i LZS II Starowice Dolne. Jak wygląda sytuacja po przedostatniej kolejce przed przerwą zimową?

Najpewniej zwyciężył KS Skarbimierz. Wicelider grupy II ograł u siebie Polonię Prószków 5-3, a do przerwy prowadził już 4-0. Hattricka skompletował Dawid Krukowski, a dwa trafienia dołożył Kacper Zarucki.
Dzięki temu ekipa ze Skarbimierza utrzymała 2. miejsce i jeśli w przyszłej kolejce pokona Victorię II Chróścice – wyprzedzi Zielonych Ligota Tułowicka, którzy będą pauzować i zostanie liderem.
W 14. kolejce wygrała też Victoria Kościerzyce. Trzeci zespół stawki pokonał Burzę Lipki 2-0, choć ta solidnie mu się postawiła. Do przerwy było 0-0 i gospodarze z Kościerzyc długo nie potrafili sforsować defensywy gości, a nawet mogli przegrać. Ostatecznie jednak zwyciężyli po dwóch golach Łukasza Dolińskiego.

– Patrząc na miejsca obu drużyn w tabeli, takiego wyniku można było się spodziewać. Mecz pokazał jednak, że wygrać mógł każdy. To spotkanie mogło się różnie potoczyć. Jestem zadowolony z mojej drużyny, bo zawodnicy dali z siebie wszystko – ocenił Krzysztof Kowalczyk, trener Burzy. – Od trzech czy czterech kolejek mamy jednak braki kadrowe. Ciężko nam uzbierać skład, co przekłada się na mniejszą siłę i słabsze końcówki. Za tydzień gramy ostatni mecz w sezonie, ugościmy LKS Popielów i nie widzę innej możliwości niż zwycięstwo.
Trzy punkty pozwoliły Victorii utrzymać 3. miejsce w tabeli. Ma teraz 29 punktów i depczą jej po piętach Rudatom Kępa (29 pkt.), Victoria II Chróścice (28 pkt.) i Polonia Prószków (27 pkt.). Z kolei Burza ma 11 „oczek” i jest jedenasta.
Oprócz zespołu z Lipek ostatni mecz przegrała też Pogoń Łosiów. Ograł ją lider z Ligoty Tułowickiej (6-0), który w ten sposób zakończył swój udział w rundzie jesiennej. Po jej przedostatniej kolejce Pogoń znajduje się tuż nad Burzą – zajmuje 10. miejsce z 13 punktami na koncie.
W zeszły weekend rywalizowały też nasze zespoły z grupy III. Nie wygrał żaden z nich. GKS Grodków przez prawie 90 minut przegrywał u siebie z LZS-em Czarnolas 0-1. Dopiero w 4. minucie doliczonego czasu gry punkt gospodarzom zapewnił Paweł Witkowski, który zdobył gola na 1-1.

Gorzej powiodło się rezerwom LZS-u Starowice Dolne, który grał na wyjeździe przeciwko Podzamczu Nysa. Do przerwy przegrywał już 0-5, a w drugiej połowie stracił kolejne dwie bramki. W ten sposób przegrał 0-7.
Tydzień przed końcem rozgrywek GKS Grodków zajmuje w tabeli grupy III 9. miejsce, a LZS II Starowice Dolne 12. Pierwsza z drużyn zgromadziła już 19 punktów, a druga 15.
Do końca sezonu w klasie A pozostała już tylko jedna kolejka. W sobotę (21 listopada) odbędą się mecze: Burza Lipki – LKS Popielów, Polonia Prószków – Victoria Kościerzyce oraz Orzeł Reńska Wieś – GKS Grodków. Dzień później rozegrane zostaną spotkania: Pogoń Łosiów – KS Dąbrowa, Victoria II Chróścice – KS Skarbimierz, LZS Wrzoski – KS Kruszyna-Prędocin oraz LZS II Starowice Dolne – LZS Polski Świętów.