Pięciu kandydatów powalczy o mandat radnego w Grodkowie

0

Maciej Górski, Damian Kapinos, Paweł Jurasz, Damian Wolak i Agnieszka Gajewska. To kandydaci w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Grodkowie. Głosowanie odbędzie się 20 grudnia, a do urn pójdą mieszkańcy obwodu nr 3, czyli ulic: Klonowej, Krakowskiej od 1 do 29 (numery nieparzyste) i od 2 do 30 (numery parzyste), Sienkiewicza od 24 do 98 (numery parzyste) i od 15 do 43 (numery nieparzyste), Szpitalnej 14, Opolskiej, Sadowej, Tadeusza Zawadzkiego oraz Zielonej.


Przypomnijmy, że wakat w Radzie Miejskiej Grodkowa powstał po rezygnacji z funkcji radnego Tomasza Zemana. Samorządowiec zrzekł się mandatu ze względu na objęcie stanowiska prezesa zarządu Grodkowskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z.o.o.

Wybory uzupełniające zarządzono na 20 grudnia 2020 r. Krajowe Biuro Wyborcze w Opolu zarejestrowało wcześniej pięć komitetów wyborczych, które następnie zgłosiły swoich kandydatów (według wylosowanych numerów list):

Lista nr 1 – Górski Maciej, lat 33, zam. Grodków, zgłoszony przez KWW Macieja Górskiego
Lista nr 2 – Kapinos Damian Rafał, lat 31, zam. Grodków, zgłoszony przez KWW Damiana Kapinosa
Lista nr 3 – Jurasz Paweł, lat 44, zam. Grodków, zgłoszony przez KWW Paweł Jurasz
Lista nr 4 – Wolak Damian Michał, lat 31, zam. Grodków, zgłoszony przez KWW Nowy Grodków
Lista nr 5 – Gajewska Agnieszka Monika, lat 38, zam. Grodków, zgłoszona przez KWW Siła Grodkowian

Dodajmy, że zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Opolu II najpóźniej do dnia 7 grudnia 2020 r., z wyjątkiem wyborcy podlegającego w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który zamiar głosowania zgłasza do dnia 15 grudnia 2020 r.