Pacjenci i personel ZOL-u brzeskiego szpitala zakażeni koronawirusem

0
fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu

19 pacjentów i 12 osób z personelu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy BCM, otrzymało dodatni wynik badania na wirusa SARS-CoV-2. O sprawie poinformowało dzisiaj (1.12) Starostwo Powiatowej w Brzegu, które powołuje się na informacje przekazane przez dyrektora brzeskiego szpitala.


– Już przed ostatnim weekendem pobrano blisko sto próbek do badań. 19 pacjentów na 58 ma wynik dodatni, z kolei na 32 osoby personelu, chorych jest 12. Obserwując sytuację epidemiologiczną wiedzieliśmy, że prędzej czy później ten problem dotknie nasz ZOL – mówi Kamil Dybizbański.

– Na chwilę obecną możemy mówić o małym ognisku koronawirusa, bo mamy zakażoną jedną trzecią wszystkich osób. Chorych odizolowaliśmy i przenosimy ich na pierwsze piętro. Tam wygospodarowaliśmy im pół kondygnacji. Pozostali, zdrowi podopieczni znajdują się w większość na parterze. Mamy też dla nich bezpieczną część pierwszego piętra – wyjaśnia dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

Jak z kolei dodaje brzeskie starostwo – personelowi w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym pomagają wojskowi. W tej chwili trwa przenoszenie pacjentów do nowych pomieszczeń.