Cenny remis na koniec rundy. Victoria Dobrzyń rozpoczęła przerwę zimową [GALERIA]

0

Victoria Dobrzyń zremisowała z 1. FC Chronstau-Chrząstowice 2-2 w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej. Pierwszą część sezonu zakończyła na 16. miejscu i wiosną wystąpi w grupie spadkowej, w której będzie walczyć o utrzymanie.

Wynik w ostatnim meczu rundy otworzyła Victoria. Po obiorze na swojej połowie i szybkiej kontrze piłkę otrzymał Konrad Jankowski, który ograł obrońcę i strzelił tuż obok bramkarza. Futbolówka ugrzęzła przy dalszym słupku, a rezultat 1-0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.
W drugiej goście wyrównali, ale dobrzynianie nie pozostali dłużni. Tym razem Adam Mykita posłał piłkę bramkarzowi za kołnierz i Victoria znów prowadziła. Jej radość nie trwała jednak długo, bowiem po chwili zawodnik Chronstau świetnie przyjął futbolówkę klatką piersiową, a następnie nie dał bramkarzowi szans.

– Jesteśmy zadowoleni z przebiegu meczu. Oczywiście chcieliśmy wygrać, ale od początku wiedzieliśmy, że gramy przeciwko silnej drużynie z górnej połowy tabeli – mówił Paweł Jankowski, trener Victorii. – Wszystkie nasze przypuszczenia sprawdziły się na boisku. Rywale nie pozwolili nam na wiele, ale my też nie daliśmy im rozwinąć skrzydeł. Remis to sprawiedliwy wynik dla obu ekip, a dla nas ten punkt ma duże znaczenie i może pomóc nam w ostatecznym rozrachunku.
Victoria zakończyła piłkarską jesień na 16. miejscu. Na półmetku sezonu ma 16 punktów i wyprzedza cztery drużyny: Stobrawę Ligota Dolna (15 pkt.), Start Dobrodzień (14 pkt.), Hetmana Byczyna (10 pkt.) i MKS Wołczyn (9 pkt.). Wiosną zagra w grupie spadkowej, gdzie powalczy o utrzymanie.

– Nie jesteśmy zadowoleni z naszej pozycji. Celowaliśmy w pierwszą ósemkę, ale boisko zweryfikowało nasze plany – ocenił trener Jankowski. – W minionej rundzie zmagaliśmy się z różnymi problemami, ale uważam, że zasłużyliśmy na 3 lub 4 punkty więcej. Nasz dorobek mieści się jednak w granicach potencjału, którym dysponujemy.
Remis w Dobrzyniu był jednym z trzech, które padły w ostatniej kolejce rundy jesiennej. Punktami podzieliły się także Unia Kolonowskie i LZS Kuniów (0-0) oraz Orzeł Źlinice i TOR Dobrzeń Wielki (1-1). Pozostałe mecze wyłoniły zwycięzców. Wygrały Rajfel Krasiejów (5-3 z Żubrami Smarchowice Śląskie), LZS Mechnice (8-3 ze Stobrawą Ligota Dolna), Polonia Karłowice (2-1 z MKS-em Wołczyn), LZS Ligota Turawska (4-0 z Rodłem Opole), Motor Praszka (3-0 z Hetmanem Byczyna), Piomar Tarnów-Przywory (1-0 ze Śląskiem Łubniany) i Start Jełowa (7-4 ze Startem Dobrodzień).

Runda jesienna trwała od ostatniego weekendu lipca aż do ostatniego weekendu listopada. Nie wiemy jednak, kto spędzi zimę na fotelu lidera, bowiem jedyny mecz, który został przesunięty i jeszcze go nie odrobiono to starcie TOR-u (lidera) z LZS-em Mechnice (wiceliderem). Ten mecz odbędzie się 5 grudnia i już definitywnie zakończy jesienne zmagania. Początek rundy wiosennej zaplanowano na pierwszy weekend marca.
Do grupy mistrzowskiej zakwalifikowały się TOR Dobrzeń Wielki, LZS Mechnice, Orzeł Źlinice, Start Jełowa, LZS Ligota Dolna, Unia Kolonowskie, LZS Kuniów i Śląsk Łubniany. Natomiast w grupie spadkowej zagrają Żubry Smarchowice Śląskie, Rodło Opole, 1. FC Chronstau-Chrząstowice, Motor Praszka, Piomar Tarnów-Przywory, Rajfel Krasiejów, Polonia Karłowice, Stobrawa Ligota Dolna, Start Dobrodzień, Hetman Byczyna, MKS Wołczyn i oczywiście Victoria Dobrzyń.

Victoria Dobrzyń – 1. FC Chronstau-Chrząstowice 2-2 (1-0)

Bramki: Konrad Jankowski, Adam Mykita.
Victoria: Pacholarz – Rozsokhach, Serwadczak, Kwiatkowski, Foryś, Jermak (46. Doliński), Dwojak, K. Jankowski, Kowalski (25. Mykita), Bajsarowicz, Zagórski (75. Torchała). Trener: Paweł Jankowski.
Żółte kartki: Mykita, Dwojak.
Sędziował: Michał Mazurek (Opole).