Koło Gospodyń Wiejskich z Przylesia zwyciężyło w konkursie ARiMR

0
fot. ARiMR w Opolu

Zwycięski film w konkursie opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, należy do Koła Gospodyń Wiejskich – Liderki Przylesie. Nagrodę finansową – 2000 zł – odebrali we wtorek (1.12) członkowie Koła. Ich praca filmowa trafi teraz do finału ogólnopolskiego.


Przypomnijmy, że konkurs pt. „Koło ARiMR – w sercu wsi” ruszył 14 września. Zadanie polegało na przygotowaniu krótkiego filmu, który opowiada o działalności Kół Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Agencji.

W wojewódzkim etapie konkursu zwyciężyła praca KGW z Przylesia. Drugie miejsce zajęło KGW z Gościc, a ta trzecim stopniu podium znalazł się film przygotowany przez KGW z Malerzowic Wielkich. Na wyróżnienia zasłużyły: KGW w Przechodzie, KGW Łąka „Łączanki”, KGW z Kościerzyc i KGW z Czepielowic.

We wtorek (1.12), nagrodę dla zwycięskiego KGW w Przylesiu wręczyli Wojciech Komarzyński, wicedyrektor ARiMR w Opolu oraz posłanka Violetta Porowska.

– Koła Gospodyń Wiejskich są wyjątkowymi organizacjami, które pielęgnują tradycje polskiej wsi. Musimy doceniać ich działalność i wspierać pracę tych wspaniałych i dzielnych pań. Przygotowany przez nas konkurs ma nie tylko pokazać piękno wiejskich obszarów, ale także zachęcić do wspólnego działania lokalnych społeczności z Kołami Gospodyń Wiejskich – mówi Wojciech Komarzyński, wicedyrektor Opolskiego Oddziału ARiMR.

Poniżej można oglądnąć krótki film przygotowany przez Kołi Gospodyń Wiejskich – Liderki Przylesie.