Kamil Karbowiak brązowym medalistą Mistrzostw Polski w maratonie!

0

2 godziny 15 minut i 6 sekund. To czas w jakim Kamil Karbowiak pokonał 42 kilometry i 195 metrów. Zawodnik LZS Kotwica Brzeg zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w maratonie. Zawody odbyły się dzisiaj (6.11) w Oleśnie.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Kamil Jastrzębski z wynikiem 2:12:58. Na drugim miejscu uplasował się Adam Nowicki 2:13:47, a trzeci był zawodnik z Brzegu, Kamil Karbowiak 2:15:06. Wśród pań wygrała Aleksandra Lisowska z czasem 2:30:47. Wicemistrzynią Polski została Aleksandra Brzezińska 2:35:20, z kolei, na najniższym stopniu podium stanęła Anna Bańkowska 2:37:56.

Przypomnijmy, że niespełna miesiąc temu Kamil Karbowiak został mistrzem Polski w biegu na dystansie 10 km.