Muzeum Piastów Śląskich wydało dwa komiksy. Dostępne są także w formie audiobooka

0

To wyjątkowy projekt, który kierowany jest głównie do młodego pokolenia. Historia i teraźniejszość przeplatają się w dwóch tytułach: „Skrzydła na pancerzach” oraz „Gwiazdy nad głową”. Co ciekawe, bohaterami komiksów są młodzi ludzie, a miejsce akcji rozgrywa się w Brzegu.


Nieprzypadkowo, bo projekt został zrealizowany przez Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu przy współpracy Instytutu Śląskiego w Opolu.

– Za scenariusz komiksów odpowiada redaktor i pisarz, pan Michał Cetnarowski z Brzegu, grafikę oraz kolorystykę wykonał pan Michał Kułakowski z Warszawy, a nagranie audio wykonało Radio Opole, lektorem jest pan red. Wiesław Kolbusz. W promocję zaangażowało się też Opolskie Kuratorium Oświaty, z kolei autorem filmu promocyjnego jest pan Mateusz Tomczak – informuje Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Komiksy i słuchowisko są już dostępne bezpłatnie na specjalnie uruchomionej stronie internetowej: www.skrzydlaigwiazdy.pl, gdzie poza wersją w standardowym formacie jest dostępna także wersja „do słuchania”, wykonana głównie z myślą o osobach z problemami wzroku.

Dodajmy, że komiksy powstały w ramach projektu Wojewody Opolskiego ze środków Wieloletniego Programu „Niepodległa” na lata 2017 – 2022.

Część 1 – „Skrzydła na pancerzach. Wiek wolności – wiek odpowiedzialności 1920 – 2020”  (kliknij >>>TUTAJ<<<)
Część 2 – „Gwiazdy nad głową. Historia Powstań Śląskich 1919 – 1921”  (kliknij >>>TUTAJ<<<)