Harmonogram wywozu odpadów w Gminie Grodków

0

Urząd Miejski w Grodkowie opublikował na swojej stronie internetowej Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Grodków na 2021 rok. W grafiku uwzględniono terminy wywozu wszystkich typów odpadów, a także daty odbioru odpadów wielkogabarytowych.

W dokumencie zawarto wszelkie szczegóły wywozu, a także informację dla mieszkańców jak prawidłowo segregować odpady. W pojemnikach i workach koloru żółtego powinny się znaleźć metale i tworzywa sztuczne, tj. m.in.: butelki plastikowe, nakrętki, kapsle, zakrętki od słoików, plastikowe opakowania i torebki, worki foliowe, kartony po mleku/sokach, puszki po żywności, folia aluminiowa, opakowania po środkach czystości, kosmetykach. Kontenery koloru niebieskiego przeznaczone są na papier i makulaturę (opakowania z papieru i tektur, gazety, czasopisma, ulotki, zeszyty, papier biurowy). Szkło opakowaniowe, tj. szklane butelki po napojach i żywności, słoiki, szklane opakowania po kosmetykach powinno być składowane w zielonych pojemnikach. Z kolei kontenery brązowe przeznaczone są na odpady biodegradowalne, tj. m.in. odpadki warzywne surowe (np. obierki warzyw, liście kapusty, skórki bananów), drobne gałązki, skoszona trawa/liście/kwiaty, trociny i kora drzewna.

Ostatni rodzaj śmieci to odpady komunalne niesegregowane (kontener czarny), to wszystkie te, które nie zostały wymienione wyżej, takie, których nie można umieścić w innych pojemnikach (poza odpadami wielkogabarytowymi, oponami, sprzętem elektronicznym, itp.), w tym między innymi: wilgotny i zabrudzony papier, papier powlekany folią, zabrudzona folia, odpady kuchenne (resztki żywności), worki z odkurzacza, popiół (wystudzony), butelki po olejach spożywczych, opakowania po aerozolach, odpady higieniczne (np. pieluchy, podpaski, waciki kosmetyczne), lustra, szyby, szkło żaroodporne, ceramika.

Harmonogram do pobrania i wydruku PDF