Kolejne zakażenia w „Czwórce”. Przedszkole zapewni opiekę tylko najbardziej potrzebującym

0
fot. archiwum / Publiczne Przedszkole nr 4

W czwartek (7. stycznia), na stronie internetowej Urzędu Miasta w Brzegu pojawił się komunikat o objęciu kwarantanną 10 dzieci oraz nauczycielki, która z nimi pracowała, z kolei wczoraj (10. stycznia) rodzice otrzymali z przedszkola informację, że w placówce wystąpiły kolejne zakażenia covid-19.


– „W związku z wystąpieniem w naszej placów​ce kolejnych zakażeń COVID-19 oraz objęcie kwarantanną części personelu pedagogicznego i obsługi, zwracamy się z gorącą prośbą o pozostawienie w przyszłym tygodniu dzieci w domach. Ze względu na dużą absencję personelu postaramy się zapewnić opiekę tylko najbardziej potrzebującym. Na bieżąco będziemy informować o rozwoju sytuacji” – czytamy w komunikacie Publicznego Przedszkola nr 4.

Z wcześniejszej informacji, opublikowanej (7.01) na stronie Urzędu Miasta w Brzegu, dowiemy się również, że w przedszkolu zachowany jest reżim sanitarny, na bieżąco dokonywana jest dezynfekcja wyposażenia, pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych, a działania podjęte we współpracy z brzeskim sanepidem oraz organem prowadzącym (Gminą Brzeg) przedszkole służą prewencji w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej.

Dodajmy, że w przypadku ograniczonego funkcjonowania przedszkola rodzice dzieci mogą korzystać z tzw. dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który nie wlicza się do limitu 60 dni podstawowego świadczenia. Aby otrzymać dodatkowy zasiłek za opiekę nad dzieckiem należy złożyć u swojego pracodawcy oświadczenie.