Zakład Higieny Komunalnej odbierze świąteczne choinki

0
fot. Pixabay / Schnappi

Do poniedziałku (25. stycznia) potrwa akcja poświątecznej zbiórki choinek na terenie Brzegu. Zakład Higieny Komunalnej odbierze drzewka wyjęte z doniczek i oczyszczone ze świątecznych ozdób.


W przypadku zabudowy wielorodzinnej, choinki należy wystawiać przy wiatach śmietnikowych lub obok zbiorczych pojemników na odpady, z kolei w zabudowie jednorodzinnej świąteczne drzewka będą odbierane w dniu, w którym zgodnie z harmonogramem odbierane są bioodpady.

– „Od 15 do 25 stycznia na terenie Brzegu organizowana będzie poświąteczna zbiórka choinek. W przypadku zabudowy jednorodzinnej, choinki prosimy wystawiać w dniu, w którym zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych odbierane są bioodpady. Natomiast w zabudowie wielorodzinnej, choinki prosimy wystawiać przy zbiorczych pojemnikach na odpady lub przy wiatach śmietnikowych. Przypominamy, że choinki muszą być oczyszczone z wszelkich ozdób oraz wyjęte z doniczek” – czytamy w komunikacie UM w Brzegu.

Przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem dla zabudowy wielorodzinnej, odbiór bioodpadów w pierwszym miesiącu roku przypada na 11 i 25 stycznia lub 12 i 26 stycznia, w zależności od lokalizacji nieruchomości. Poniżej zamieszczamy grafikę.