Pensjonariusze domów pomocy w Grodkowie i Jędrzejowie rozpoczęli szczepienia przeciw COVID-19

0
fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu / DPS w Grodkowie


Starostwo Powiatowe w Brzegu poinformowało dzisiaj (21.01) rano o rozpoczęciu szczepień wśród podopiecznych i personelu DPS-ów. Akcję przeprowadzą grodkowskie przychodnie Brzeskie Centrum Medyczne. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już ponad 40 pracowników i 89 pensjonariuszy z Jędrzejowa.


– „Niemal wszyscy podopieczni oraz zdecydowana większość personelu zabezpiecza się przed koronawirusem. W naszych placówkach w Grodkowie i Jędrzejowie podano pierwsze dawki leku. W ten sposób chcemy uchronić pensjonariuszy, którzy są szczególnie narażeni na zakażenie i ciężki przebieg COVID-19 – z racji wielu chorób współistniejących. Chronimy również personel naszych domów pomocy” – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Brzegu.

– „W Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie pierwszą dawkę leku przyjęło ponad 40 pracowników i 89 pensjonariuszy. Z kolei w placówce w Grodkowie szczepieniem objętych zostanie 46 mieszkańców oraz 30 osób personelu. W akcję zaangażowane są grodkowskie przychodnie oraz Brzeskie Centrum Medyczne. Kolejne dawki leku mają zostać podane w pierwszej połowie lutego. Dodajmy, że akcją szczepień zostali objęci również pracownicy naszych domów dziecka, ale zostali oni zakwalifikowani do tej samej grupy, co nauczyciele” – podsumowują władze powiatu.

Przypomnijmy, że DPS-y w Jędrzejowie i Grodkowie były ogniskami koronawirusa we wrześniu i listopadzie ubiegłego roku. Łącznie wykryto wówczas covid-19 u 135 pensjonariuszy i 40 pracowników placówek.