Brzeg sprzedaje tereny po zabranych ogródkach działkowych

0
fot. ogródki działkowe przy ul. Rybackiej

Kilka dni temu w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiły się ogłoszenia burmistrza Brzegu o dwóch ustnych przetargach na sprzedaż nieruchomości przy ul. Rybackiej i Składowej. W obu przypadkach chodzi o grunty, które w ubiegłym roku miasto odebrało działkowcom.


Przypomnijmy, na przełomie kwietnia i maja 2020 r. działkowcy otrzymali wypowiedzenia umów na dzierżawę ogródków przy ul. Składowej i Rybackiej. Mieszkańcy nie kryli swojego rozgoryczenia, bo niektórzy uprawiali te tereny od kilkudziesięciu lat. Wypowiedzenia na wyraźne polecenie burmistrza Wrębiaka doręczał Zarząd Nieruchomości Miejskich.

Jak informował nas wówczas Jerzy Wrębiak, gmina planowała sprzedać te nieruchomości, ponieważ 10 marca 2020 roku do Urzędu Miasta w Brzegu wpłynęły wnioski inwestora z prośbą o ich sprzedaż.

Równo rok po zapytaniach potencjalnego nowego nabywcy, czyli 10 marca 2021 r., odbędą się ustne przetargi. Cena wywoławcza za działki  nr 385/1 i 348/4 przy ul. Rybackiej, o łącznej pow. 0,1373 ha wynosi 190 tys. złotych, z kolei minimalna cena gruntów nr 107/5, 107/6, 107/8 przy ul. Składowej, o łącznej pow. 0,1951 ha wynosi 101 tys. zł.

Wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej należy wpłacić najpóźniej do 5 marca. Szczegóły przetargów dostępne są na stronie BIP Gminy Brzeg lub >>>TUTAJ<<< i >>>TUTAJ<<<.