Biblioteka w Grodkowie zaprasza na wystawę „PRESS PHOTO – Damian Wolak”

0
fot. Damian Wolak

Od 9 lutego do 31 marca, w grodkowskim ratuszu będzie można oglądać fotografie prasowe w wykonaniu Damiana Wolaka. Na wystawę składającą się z 24 ujęć zaprasza Miejska i Gminna Biblioteka Publicznej w Grodkowie oraz Dział Edukacji Regionalnej. Wśród zdjęć byłego fotoreportera tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl, będzie można znaleźć fotografię, która zajęła 3. miejsce w finale prestiżowego konkursu Grand Press Photo 2020.


Damian Wolak jest absolwentem grodkowskiego ogólniaka, Uniwersytetu Opolskiego na kierunku historia, archiwistyka i bibliotekoznawstwo z historią śląska. Fotografią interesuje się od 2008 r. z przerwą na okres studiów. Kilkukrotny laureat konkursu „Grodków moje miasto” OKIR w Grodkowie, Aneks Twórczości Artystycznej w Namysłowie, „Zabytkowa architektura wsi opolskiej” Muzeum Wsi Opolskiej. Największe sukcesy to zdobycie III miejsca w konkursie Grand Press Photo w 2020 r., w kategorii ludzie. Uczestnik warsztatów fotografii dokumentalnej „Mój Fyrtel” w Poznaniu. Uczestnik grodkowskiego „Klubu Fotograficznego”.
Damian jest miłośnikiem fotografii w odcieniach czarno-bieli, zdjęć Petera Linderberga, Piotra Wernera, wydawnictwa Magnum i przede wszystkim dobrej fotografii portretowej i dokumentalnej. Były fotoreporter tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu Brzeg24.pl, od ponad dekady współpracujący z klubem UKS Olimp Grodków. Uczestnik wielu wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych na terenie powiatu brzeskiego.

Wystawa Fotografii „Press Photo – Damian Wolak” to zwieńczenie fotografii reporterskich od 2016 r. do 2020 r., czyli okresu pracy dla Panoramy Powiatu i portalu Brzeg24.pl. Wystawa to dwadzieścia cztery fotografie prezentujące ciekawe ujęcia, głównie „czołówki”, fotografie ukazujące się w prasie i internecie.

Dodajmy, że limit osób na sali wystawowej wynosi 3 osoby z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (odstęp 1,5 m, maseczka lub przyłbica oraz dezynfekcja rąk). Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00.