Mecz wielkich przegranych

0

Pierwszy mecz o trzecie miejsce w III lidze zakończył się 13-punktowym zwycięstwem brzeskiego zespołu.

Obie drużyny są wielkimi przegranymi gier półfinałowych. Zarówno Piomar, jak i KZK Krapkowice w podobnych okolicznościach odpadły z walki o baraże o II ligę. Po pierwszych meczach miały przewagę, którą po pierwszych połowach meczów rewanżowych jeszcze powiększyły, Jednak drugie połowy tych meczów były dla nich prawdziwą katastrofą, która pozbawiła ich szans na finał. Przed pierwszym meczem o trzecie miejsce można było się zastanawiać, kto bardziej przeżył to niepowodzenie i po zakończeniu piątkowego meczu widać było, że nieco bardziej – Piomar. Mimo zwycięstwa nad KZK 74:61, w końcówce większe zaangażowanie było widoczne w zespole gości, który walczył do końca o jak najkorzystniejszy wynik przed rewanżem. Brzeżanie, którzy znakomicie zagrali w trzeciej kwarcie, która rozpoczęli wynikiem 16:2, mogli ten mecz zakończyć bardzo wysokim zwycięstwem, ale w czwartej ćwiartce nagle się zatrzymali, co goście wykorzystali zmniejszając straty do 13 punktów.
W pierwszej połowie gra była wyrównana, oba zespoły często zmieniały się na prowadzeniu, a do szatni drużyny schodziły przy jednopunktowej przewadze KZK. Obraz gry zmienił się dopiero po przerwie, brzeżanom w ataku wychodziło niemal wszystko, a goście wydawali się być bezradni. W 33. minucie wynik już brzmiał 65:45, zespół Krzysztofa Kubiaka do tego momentu w pełni realizował cel, jakim było zwycięstwo jak największą różnicą punktów. Niestety, goście w ostatnich minutach nieco popsuli szyki naszym koszykarzom, zmniejszając straty do 13 punktów.
Rewanż odbędzie się w najbliższy weekend w Opolu. 13 punktów przewagi nie daje żadnej gwarancji sukcesu, o czym przekonały mecze półfinałowe. Zapowiada się więc walka do samego końca o trzecie miejsce w lidze.