Policjanci z Brzegu włączyli się w ogólnopolską akcję

0
fot. KPP w Brzegu

Od dzisiaj (22.02) do niedzieli (28.02) będzie trwała kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Wszystko za sprawą obchodzonego 22. lutego Międzynarodowego Dnia Ofiar Przestępstw. Do akcji włączyli się także policjanci z Brzegu.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. i ma ona służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

  • „Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne, udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

    W Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu bezpłatnych porad będą udzielali policjanci z Wydziału Kryminalnego pełniący dyżury, w dniach od 22 do 28 lutego w godz. 10:00 – 14:00.